Mažoji mis
Little Miss Sunshine (2006)
Žanras: Komedija
Sukurta: Fox Searchlight Pictures
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 2007-01-05
Trukmė: 1h 41 min
Cenzas: zzz_N/A

Tai filmas, kuriame kiekvienas žiūrovas atras dalelę savęs...Tokia šeima gyvena mūsų kaimynystėje... Skubanti, sprendžianti savo problemas, bet randanti laiko kartu susėsti prie pietų stalo ir nuoširdžiai pasikalbėti. Tėtis – vis pamokslaujantis, kiek konservatyvus, bet iš tiesų geros širdies, mama – visur suspėjanti ir sauganti taiką šeimoje, paauglystės perversmų kamuojamas brolis, gyvenimo džiaugsmu spinduliuojanti mažoji sesutė, išmintingas, nors ir linkęs paniurzgėti senelis bei į savižudybę linkęs dėdė... Tokia yra ir Hūverių šeima, gyvenanti nedideliame Amerikos miestelyje. Jų įprastą kasdienybę praskaidrina netikėtai gauta žinia: septynerių metų Oliv (akt. A. Breslin) yra pakviesta dalyvauti „Mažosios mis“ rinkimuose. Gavusi tėčio (akt. G. Kinnerarsas) palaiminimą, visa šeima išsiruošia į saulėtą Kaliforniją, kur išsipildys didžiausia mergaitės svajonė. Taigi į juokingą geltoną autobusiuką susėda visa Oliv palaikymo komanda: tėtis, mama (akt. T. Collette), senelis Edvinas (akt. A. Arkinas), nelaimingą meilę išgyvenęs dėdė Frenkas (akt. S. Carellas) ir netgi pastaruoju metu nekalbėti nusprendęs brolis Dveinas (akt. P. Dano). Keliaudami per įspūdingo grožio kraštovaizdį, jie turi susidoroti su netikėtais išbandymais, sudužusiomis svajonėmis, netgi įveikti sugedusio autobusiuko užsispyrimą... Tačiau kad ir kaip bebūtų sunku ar linksma, Hūveriai išmoksta, jog svarbiausia gyvenime - tai pasitikėti ir palaikyti vienas kitą, nesvarbu, kokią neįveikiamą problemą jiems reiktų išspręsti.

Mažo biudžeto juosta „Mažoji mis“, kurioje pagrindinius vaidmenis sutiko atlikti žinoma australų aktorė Toni Collette ir populiarus amerikiečių komikas Steve‘as Carellas, šiemet tapo viena didžiausių staigmenų kino pasaulyje. Kritikai filmą pasitiko liaupsėmis, „Sundance“ ir San Sebastijano festivalių žiūrovai – ovacijomis ir žiūrovų prizais. Charakteringi veikėjai, netikėtas humoras, itin šilta aktorių vaidyba ir taip retai komerciniame kine sutinkamas žmogiškumas – štai kuo „Mažoji mis“ sužavėjo amerikiečius. Filmas jau gavo 5 „Independent spirit“ nominacijas, tad nenuostabu, kad šią juostą sėkmė gali lydėti ir „Auksinio gaublio“ bei „Oskaro“ apdovanojimuose.

Rež. Jonathanas Daytonas, Valerie Faris

Vaidina: Toni Collette („Šeštasis pojūtis“, „Gyvenimas pagal jį“, „Aš – ne blogesnė“, „Skiriamoji juosta“, „Auksinė praraja“, „8 ½ moters“, „Japoniška istorija“), Steve‘as Carellas („40-ties ir vis dar skaistus“, „Mano žmona – ragana“, „Briusas visagalis“), Abigail Breslin („Ženklai“, „Princesės dienoraštis 2: karališkosios sužadėtuvės“), Alanas Arkinas („Išganingoji mirtis“, „Amerikos numylėtiniai“, Kalėdų senis 3“, „Ugnies siena“), Paulas Dano („Mano kaimynė – porno žvaigždė“, „Vagiant gyvenimus“), Gregas Kinnearsas („Seselė Beti“, „Tokia kaip ir tu“, „Mes buvome kariai“, „Matadoras“, „Klonuotasis“)