Kruvinas deimantas
Blood Diamond (2006)
Žanras: Veiksmo
Sukurta: Warner Bros.
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Kino teatruose nuo: 2007-01-26
Trukmė: 2h 20 min
Cenzas: zzz_N/A

Filmo „Kruvinas deimantas“ veiksmas vyksta 1990-aisiais, pilietinio karo Siera Leonėje metu, ir pasakoja jauno Zimbabvės kontrabandininko Denio Arčerio ir žvejo Solomono Vendžio istoriją. Abu jie – afrikiečiai, tačiau jų gyvenimo istorijos yra visiškai skirtingos, kol kartą likimas jų nesuveda bendrai labai reto rožinio deimanto medžioklei. Tai nepaprastas, ypatingų galių turintis akmuo, galintis pakeisti arba... užbaigti jų gyvenimus.

Solomonas, vargšas, nuo šeimos atskirtas deimantų laukų darbininkas, atsitiktinai randa ir rizikuodamas savo gyvybe paslepia ypatingąjį brangakmenį. Jis žino, kad jei kas nors sužinos apie tai, jis turės sumokėti savo gyvybe. Tačiau jis taip pat žino, kad rastas deimantas gali ne tik jam padėti išgelbėti žmoną ir dukteris nuo pabėgėlių gyvenimo, bet taip pat ir išvaduoti sūnų Dia nuo dar baisesnio – vaiko kareivio likimo.

Deimantų medžiotojas Arčeris, ilgą laiką vertęsis deimantų paieškos bei platinimo verslu, patenka į kalėjimą ir susipažįsta su Solomonu, kuris jam papasakoja apie rastą ir paslėptą retąjį brangakmenį. Arčeris puikiai išmano rožinio deimanto vertę ir žino, kad šio nepaprastas akmuo galėtų būti jo bilietas iš Afrikos, kuo toliau nuo smurto ir korupcijos pasaulio, kurio dalimi pats ilgą laiką savanoriškai buvo.

Madi Bauen, idealizmo kupina amerikiečių žurnalistė, atvyko į Siera Leonę tirti deimantų konfliktų ir atskleisti už jų slypinčią tiesą – deimantų industrijos lyderių bendrininkavimą, korupciją, godumą. Madi susiranda Denį Arčerį kaip puikų šaltinį savo straipsniui, bet netrukus suvokia, kad jam jos reikia dar labiau.

Padedami Deniui neabejingos Madi, Solomonas ir Arčeris leidžiasi į pavojingas deimanto paieškas per riaušių draskomą šalį. Deniui svarbiausia, kad Solomonas surastų vertingąjį deimantą, o Solomonas siekia kur kas daugiau – surasti savo sūnų... Šis akmuo turi ypatingų galių, galinčių pakeisiančių kiekvieno deimanto medžioklės dalyvio likimą...

Vaidina: Leonardo DiCaprio („Romeo ir Džiuljeta“,, „Žmogus su geležine kauke“, „Titanikas“, „Paplūdimys“, „Niujorko gaujos“, „Aviatorius“, „Infiltruoti“)......Denis Arčeris Jennifer Connelly („Nuostabus protas“, „Milžinas Hulkas“, „Smėlio ir rūko namai“, „Tamsus vanduo“).......Madi Bauen Djimon Hounsou ( „Konstantinas“, „Sala“, „Eragonas“)....Solomonas Vandi

Režisierius: Edward Zwick ("Paskutinis samurajus")