Paskutinė naktis
Last night (2010)
Žanras: Drama, romantinis
Sukurta: JAV, Prancūzija
Platintojas: AcmeFilm
Kino teatruose nuo: 2010-12-10
Trukmė: 1h 30 min
Cenzas: zzz_N/A

Jauno poros vedybinis gyvenimas kliba. Lyg tyčia abiejų horizontuose pasipainioja pagunda priešingos lyties pavidalu. Moteris ir vyras atsiduria akistatoje su neišspręstomis santuokos problemomis, savo praeitimi ir alternatyva, kuri gali pakeisti jų ateitį.

Maiklas (akt. Sam Worthington) ir Džoana (akt. Keira Kneightly) Rydai – pora, kurių santuoką beveik visi pavadintų sėkminga. Iš tiesų Maiklo ir Džoanos santykiuose aistros jau seniai nėra. Jų santuoka nepaisant regimybės tėra tik abiem patogi sąjunga. Tačiau to nepakanka, kad dviejų žmonių santykiai sėkmingai gyvuotų. Per daug nutylėjimų „šventos ramybės vardan“ atvedė juos į aklavietę, kur jie jau negali tarsi stručiai slėpti galvų smėlyje. Ramybės siena griūna vakarėlio metu, į kurį juos pakviečia Maiklo verslo partneris. Džoana pastebi, kaip Maiklas flirtuoja su naująja bendradarbe Lora (akt. Eva Mendes). Ji nusprendžia, kad Maiklas išdavė ją su Lora, ir pora pakeliui namo susipyksta. Maiklas žinoma viską neigia, o Džoana išskyrus moterišką nuojautą ir pavydą jokių įrodymų neturi. Ar tikrai Maiklas buvo neištikimas Džoanai? Galbūt tai tik Džoanos fantazijos vaisius? Deja, Maiklo ir Džoanos ginčas įvyksta pačiu netinkamiausiu metu: kitą rytą Maiklas išvyksta į dviejų dienų verslo kelionę su Lora – moterimi, kuri sukėlė Džoanai pavydo priepuolį. Džoana lieka namie viena su savo mintimis ir įtarinėjimais, o Maiklas leidžia laiką Loros draugijoje. Dabar, net jei buvo nekaltas, jis atsidūrė labai arti pagundos ir galimybės jai atsiduoti. Kuo baigsis ši verslo kelionė? – klausimas, kankinantis tiek Maiklą, tiek Džoaną. Tačiau skausmingus Džoanos apmąstymus nutraukia netikėtas susitikimas: rytą, kai Maiklas išvyksta į verslo kelionę, moteris sutinka buvusią meilę Aleksą (akt. Guillaume Canet). Aleksas pasiūlo jai drauge pavakarieniauti. Jauna moteris, taip netikėtai akis į akį susidūrusi su vyru, kurį kadaise mylėjo, sutinka. Ši vakarienė Džoanai tarsi gelbėjimosi ratas iš slogių minčių, išsikvėpusios santuokos ir pilkos kasdienybės. Tačiau pati to nesuvokdama Džoana atsiduria tokioje pat situacijoje kaip ir Maiklas: ji tokia pažeidžiama ir taip arti pagundos...

Kuo baigsis Maiklo kelionė ir Džoanos vakarienė? Kas stipriau: aistra, kurios abu jau seniai vienas kitam nejaučia, ar patogi santuoka?

Romantinė drama „Last night“ subtiliai pasakoja apie sudėtingus porų santykius, kuriuose regimybė dažnai būna apgaulinga, o neištikimybės šešėlis nuolatos seka įkandin.

Režisierė: Massy Tadjedin

Aktoriai: Keira Kneightly, Eva Mendes, Sam Worthington, Guillaume Canet, Griffin Dunne, Anson Mount, Stephanie Romanov, Scott Adsit