Miestas
The Town (2010)
Žanras: Trileris, kriminalinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Kino teatruose nuo: 2010-10-15
Trukmė: 2h 10 min
Cenzas: zzz_N/A

Efektinga banko plėšikų istorija

Geriausia metų kriminalinė drama – taip kino žinovų buvo įvertintas antrasis Holivudo aktoriaus Beno Afflecko režisuotas filmas „Miestas“. Juosta buvo pristatyta Venecijos ir Toronto tarptautiniuose kino festivaliuose.

Įtakingiausias JAV kino kritikas Rogeris Ebertas negailėjo pagyrų Benui Affleckui: jo nuomone, „Miestas“, kaip ir pirmoji B.Afflecko režisuota juosta „Dingusioji“, įrodo, kad aktorius apdovanotas režisieriaus talentu. „Tai efektingas trileris, Benas puikiai dirba su aktoriais, jis turi neklystančią uoslę“, – rašė R.Ebertas.

„Tai yra filmas, kurį labai norėjau sukurti. Nesvarbu ar jis susilauks sėkmės, ar sužlugs. Šis filmas demonstruoja mano kūrybines galimybes“, – prieš „Miesto“ premjerą kalbėjo Benas Affleckas.

Net ir režisuodamas filmą Benas Affleckas nepamiršta ką reiškia būti aktoriumi ir didžiausią dėmesį skiria aktorių vaidybai.

„Jei vienas iš svarbiausių režisieriaus uždavinių – parinkti tinkamus aktorius, tuomet galiu savimi didžiuotis“, – aiškino jis.

Benas subūrė išties įspūdingą aktorių ansamblį – tai „Oskaro“ nominantas Jeremy Renneris („Išminuotojų būrys“), kylanti žvaigždė britė Rebecca Hall („Viki Kristina Barselona“), Auksinio gaublio laureatas Jonas Hammas, „Oskaro“ laureatas Chrisas Cooperis („Adaptacija“) ir kiti.Kuo ypatingas šis miestas? Bostone per metus įvykdoma daugiau nei 300 bankų plėšimų, o tai yra beveik po vieną banko apiplėšimą kasdien. Bostono kaimynystėje yra įsikūręs Čarlstaunas, kuriame ir gyvena daugelis profesionalių bankų plėšikų.

Dagas (Benas Affleckas) – vienas iš jų. Dagas galėjo tapti profesionaliu ledo ritulininku, tačiau pasekė savo tėvo, nusikaltėlio, pėdomis ir tapo žiaurios bankų plėšikų gaujos lyderiu. Vieninteliai Dago artimieji yra jo nusikaltimų bendrininkai, o Džemis (Jeremy Renneris) nepaisant savo pavojingo, greit užsiplieskiančio charakterio, yra Dagui kaip brolis.

Viskas apsiverčia aukštyn kojomis, kai vieno plėšimo metu gauja paėmė įkaitę – banko vadybininkę Klerę (Rebecca Hall). Gauja sužino, kad mergina taip pat gyvena Čarlstaune ir nusprendžia išsiaiškinti ar ji galėtų juos atpažinti. Dagas susipažįsta su Klerę, kuri net nenutuokia, kad šis pasimatymas yra neatsitiktinis ir kad šis žavus ir paslaptingas vyras yra žmogus, terorizavęs ją prieš keletą dienų.

Netrukus jų pažintis perauga į aistringą meilę, Dagas nusprendžia viską mesti ir kartu su Klere bėgti iš šio miesto. Maža to, Dagui ant kulnų jau mina FTB agentai, kuriems vadovauja agentas Fraulis (Jonas Hammas). Tačiau gauja nenori skirtis su Dagu. Jam įsakyta įvykdyti dar vieną apiplėšimą, kitaip Klerė nukentės. Kelio atgal nebėra...

Režisierius: Benas Affleckas („Dingusioji“)

Vaidina: Benas Affleckas („Drąsiaširdis“), Jeremy Renneris („Išminuotojų būrys“), Rebecca Hall („Viki Kristina Barselona“), Jonas Hammas („Diena, kai sustojo Žemė“), Blake Lively („Liežuvautoja“), Chrisas Cooperis („Adaptacija“) ir kiti.