Įvairaus amžiaus žiūrovams
RIO
RIO (2011)
Žanras: Komedija, animacija, nuotykių
Sukurta: JAV
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 2011-04-22
Trukmė: 1h 46 min
Cenzas: Įvairaus amžiaus žiūrovams

Laisvę papūgoms!

DĖMESIO! Šis filmas rodomas "Digital 3D" ir įprastu kino formatu. Rinkdamiesi seansą būkite atidūs.

„Ledynmečio“ trilogijos kūrėjai pristato kvapą gniaužiantį 3D animacinį nuotykių filmą visai šeimai „Rio“.

Plunksnuotas gražuolis Žydrūnas netikėtai sužino, jog nėra paskutinis savo rūšies atstovas. Vedamas kilnaus tikslo - išgelbėti savo nykstančią rūšį - šis namisėda palieka jaukius namus Minesotoje ir iškeliauja protėvių žemių link. Žydrūno tikslas – rasti kitą mėlynąją papūgą, gyvenančią saulėtajame Rio de Žaneire.

Deja, kaip paaiškėja, Pupa, nors ir virpina ne vieno plunksnuočio širdį, yra toli gražu ne iš kelmo spirta, o Žydrūno scenarijus apie meilę iš pirmo žvilgsnio subliūkšta tą akimirką, kai jo akiratyje pasirodo meilei nenusiteikusi Pupa. Tačiau čia nuotykiai tik prasideda! Nuotaikinga papūgų klajonė spalvingiausiame Brazilijos mieste plunksnuočiams leis pažinti tikrą draugystę, meilę, drąsą bei gyvenimo stebuklus.

Nuostabus animacinis filmas „Rio“ savyje neša gėrio žinutę pasauliui, spinduliuoja gyvenimo džiaugsmą ir turi visus gero animacinio filmo elementus – nuostabius personažus, puikią istoriją, visą pasaulio spalvų paletę, o istoriją vainikuoja kraują kaitinantys Lotynų Amerikos ir šiuolaikinės muzikos ritmai! Juostoje išgirsime tokių muzikos grandų kaip vieno „Black Eyed Peas“ vokalistų will.i.am bei Jamie Foxx atliekamas dainas ir ne itin dažnai dainuojančią Holivudo princesę Anne Hathaway.

Kino kompanijos „20th Century Fox“ atstovai teigia, jog „Rio“ turi visas galimybes savo populiarumu aplenkti vieną sėkmingiausių animacinių filmų, „Ledynmetį“ ir tapti žiūrimiausiu ir pelningiausiu 2011-ųjų animaciniu filmu.

Brazilas režisierius Carlos Saldanha, pasaulį užkariavęs „Ledynmečio“ trilogija, neabejodamas antrina kolegai ir teigia juostai įkvėpęs tikros braziliškos dvasios, priversiančios žiūrovus judėti sambos ritmais. Režisierius pasakoja, jog daugelį metų svajojo sukurti kino juostą apie savo gimtinę, kurioje susipintų Brazilijos kultūra, kraują kaitinantys spalvingi muzikos ritmai bei pasakiški šalies gamtos vaizdai. Po daugybės metų svajonių, iš didelės meilės savo šaliai gimė „Rio“, mokantis mylėti ir tausoti gamtą bei raginantis žiūrovą atsigręžti ir išvysti savo gimtinės grožį.Rež. Carlos Saldanha („Ledynmetis 1-2-3“)

Lietuvių kalba įgarsina: Saulius Baltrūnas (Žydrūnas), Pilypas Šmergelis (Fernando), Neringa Nekrošiūtė (Pupa), Daiva Rudytė (Linda), Tomas Rinkūnas (Luiz), Rafailas Karpis (Nico), Marius Repšys (Pedro), Vaidotas Martinaitis (Rafael), Jurgis Damaševičius (Tulio).

Originalo kalba įgarsina: Anne Hathaway („Alisa Stebuklų šalyje“, „Valentino diena“, „Nuotakų karai“, „Keleiviai“, „Maištingoji Džeinė“, „Ir velnias dėvi Prada“, „Kuprotas kalnas“, „Kriminalinė raudonkepuraitės istorija“, „Princesės dienoraštis“, „Princesės dienoraštis 2: Karališkosios sužadėtuvės“, „Užburtoji Ela“), Jesse Eisenberg („Moterų numylėtinis“, „Imperatoriškas klubas“, „Kaimas“, „Kalmaras ir banginis“, „Vilkolakiai“, „Hanto Medžioklė“, „Pramogų parkas“, „Zombių žemė“), Leslie Mann („Vienintelė“, „Džiunglių karalius“, „Kietas Tėtušis“, „Laiko kodas“, „Kvepalai“, „Daug vargo dėl mokslo“, „Pinigai Harvardui“, „40-ties ir vis dar skaistus“, „Užkibo“, „Drilbitas“, „Myliu tave, Filipai Morisai!“, „Vėl septyniolikos“, „Juokingi žmonės“), George Lopez („Berniuko Rykliuko ir Lavos mergaitės nuotykiai 3-D erdvėje“, „Vyriškas ping-pongas“, „Henris Pūlas yra čia“, „Lemiamas balsas“, „Čihuahua iš Beverli Hilso“, „Kaimynas šnipas“, „Valentino diena“, „Marmadukas“), Rodrigo Santoro („Karandiru“, „Tegyvuoja meilė“, „300“, „Raudonas diržas“, „Che Guevara. Pirmas filmas“, „Che Guevara. Antras filmas“, „Myliu tave, Filipai Morisai!“)