N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.
Žigolo
Fading Gigolo (2014)
Žanras: Komedija
Sukurta: JAV
Platintojas: Incognito Films, UAB
Kino teatruose nuo: 2014-06-20
Trukmė: 1h 30 min
Cenzas: N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.Kartais taip malonu ir net nuodėmingai gera matyti ekrane šmaikščią, subtilią ir stilingą (gal net šiek tiek prancūzišką) komediją, kurioje visko yra tiek, kiek reikia.

Ši žaisminga ir šelmiška istorija prasideda, kai pagyvenusiam knygyno savininkui Murėjui (jį vaidina Woody Allenas) šauna į galvą beveik šventvagiškas verslo planas: įkalbėti savo jaunesnį draugą imtis seniausios profesijos ir šitaip papildomai užsidirbti. Pasirodo, jo draugas – švelnaus būdo vienišas penkiasdešimtmetis floristas Fioravantis (J. Turturro) turi seksualinės magijos galių. Jo prisilietimai ir pabrėžtinai džentelmeniškas elgesys varo iš proto visas nuobodžiaujančias damas, su kuriomis jam tenka susidurti.

Pirmoji svarbių klientų sąraše yra Murėjaus gydytoja dermatologė Parker (visada nepakartojama Sharon Stone), kuri pirmą kartą naudojasi žigolo paslaugomis. Ji nelabai suvokia, ko tikisi iš šio nuotykio, tačiau, matyt, visko gauna su kaupu – retas vyras geba taip asistuoti ir dar dovanoja paties išaugintas orchidėjas. Vėliau turtingoji gydytoja tiesiog prisipažins Fioravančiui: „Seksas su tavimi lyg saldainis...“

Kita potenciali klientė, kuriai tenka laimė paragauti šio saldainio, yra chasidų bendruomenės atstovė, šešių vaikų motina, našlė Avigalė (retokai ekrane matoma Prancūzijos kino ir popmuzikos žvaigždė Vanessa Paradis). Ji įkalinta griežtų papročių aplinkoje, kenčianti nuo pražūtingos vienatvės, tad nenuostabu, jog, Fioravančiui palietus, moteris paplūsta ašaromis... Akivaizdu, kad tarp jųdviejų užsimezga ryšys. Netrukus Avigalė apsilanko pas floristą dar kartą ir juodu tiesiog vakarieniauja. Žuvies valgymo scena – apskritai viena šmaikščiausių, subtiliausių ir intensyviausių šiame filme...

Filmo režisierius ir scenarijaus autorius J. Turturro pasielgė ne itin kukliai nusprendęs pats suvaidinti pagrindinį senstančio žigolo vaidmenį. Vis dėlto reikia pripažinti, kad sprendimas buvo teisingas ir visiškai pasiteisino. Negana to, jis specialiai W. Allenui sukūrė knygyno savininko personažą ir tai tikriausiai vienas įspūdingiausių bei įsimintiniausių kino metro vaidmenų per pastarąjį dešimtmetį. 77-erių nenuorama čia vėl pasijunta žavus ir jaunas.

Pasinerkite visa galva į šią linksmą ir lengvą Brukline nutikusią istoriją, nes niekas taip negydo sielos kaip geras filmas.

Režisierius: John Turturro

Scenarijus: John Turturro

Vaidina: John Turturro, Woody Allen, Vanessa Paradis, Liev Schreiber, Sharon Stone ir kt.