N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Opera'19: Užburtoji fleita
Opera'19: Die Zauberflöte (2019)
Žanras: Metropolitan Opera
Platintojas: Forum Cinemas OÜ
Kino teatruose nuo: 07.12.2019
Trukmė: 1h 57 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda

Užburtoji fleita (Die Zauberflöte) – Volfgangas Amadėjus Mocartas (Wolfgang Amadeus Mozart)

Mitinės šalies (librete užsimenama apie Egiptą) princą Taminą trys Nakties Karalienės tarnaitės išgelbsti nuo jį persekiojančios gyvatės. Parodę princui piktojo Sarastro pagrobtos Karalienės dukters Paminos portretą, tarnaitės paprašo princo pagalbos. Išgelbėti jos dukrą princo prašo ir pati Nakties Karalienė. Jau įsimylėjusio Tamino ilgai įtikinėti nereikia. Paėmęs iš tarnaičių stebuklingą fleitą, kuri apsaugos jį nuo pavojų kelionėje, princas kartu su ištikimu bičiuliu paukštininku Papagenu iškeliauja ieškoti Sarastro.

Tačiau piktojo burtininko rūmuose Taminas sužino, kad tikroji blogietė yra Nakties Karalienė, o Sarastras merginą saugo. Pamačiusi princą, Pamina jį taip pat įsimyli. Tuo tarpu į burtininko rūmus atkeliauja ir pati Nakties Karalienė, kuri liepia dukrai nužudyti Sarastrą, tačiau ši nesugeba pakelti rankos prieš savo sergėtoją. Nesulaukdama atsako į savo meilę iš tylos įžadus davusio Tamino, Pamina praranda viltį ir nori nusižudyti, tačiau ją išgelbsti trys dvasios, leidžiančios merginai pagaliau susitikti su mylimuoju. Sujaudintas jos jausmų, Taminas išpažįsta ir savo meilę. Savo antrą pusę – nuostabiąją Papageną – stebuklingų skudučių pagalba suranda ir Tamino bičiulis Papagenas. Visų keturių jaunuolių meilę dar kartą aptemdo Nakties Karalienė, kartu su savo tarnaitėmis puolanti į Sarastro rūmų ataką. Bendromis jėgomis antpuolį pavyksta atremti. Piktoji Nakties Karalienė ištremiama, o laimingi įsimylėjėliai Sarastro rūmuose švenčia ir aukština drąsą, išmintį bei meilę.

Dirigentas: James Levine

Atlikėjai: Nathan Gunn, Ying Huang, Matthew Polenzani, Erika Miklosa, René Pape.

Trukmė: 1 valandos 52 minutės (be pertraukų)

HD rezoliucijos vaizdo ir garso transliacija vyksta palydoviniu bei internetiniu ryšiu, todėl yra pakankamai sudėtingas procesas. Nepriklausomai nuo turimos modernios „Forum Cinemas“ technikos, galimi vaizdo ir garso trukdžiai. Transliuotojų vardu iš anksto atsiprašome už nepatogumus.