N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Baletas'17: Žizel
Baletas'17: Giselle (2018)
Žanras: BOLSHOI baleto spektakliai kine (2019/2020)
Sukurta: Rusija
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 08.04.2018
Trukmė: 2h 20 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda

Žizel (Giselle) – Adolfas Adamas (Adolphe Adam)

A. Adamo baletas „Žizel“ yra vienas gražiausių romantinių baletų istorijoje. Pirmą kartą parodytas 1841 m. Paryžiuje, baletas iki šiol išlieka vienas populiariausių bet kurio teatro repertuare. Nelaimingos meilės, išdavystės, kilnumo ir pasiaukojimo temos jaudina kūrėjus iki mūsų dienų, o pagrindinis Žizel vaidmuo yra kiekvienos balerinos svajonė. Šiame pastatyme Žizel šoka Didžiojo teatro primabalerina Svetlana Zacharova.

Ruduo šalia Reino. Kaimiečiai renka vynuogių derlių. Su jais – ir paprasta mergina Žizel: jauna, graži, visuomet geros nuotaikos ir pasirengusi padėti. Aplink žavią merginą sparną ima rėžti netrukus turintis vesti Silezijos kunigaikštis Albrechtas ir netrukus susuka naiviai merginai galvą. Deja, netrukus paaiškėjus tiesai apie jos staiga ir beprotiškai įsimylėtą jaunuolį, silpna Žizel širdis neatlaiko. Mergina miršta.

Nelaimingos įsimylėjėlės vėlę apsiima globoti panašaus likimo moterys – vilisos. Kiekviena jų turi savų nuoskaudų ir keršija už jas labai rafinuotu būdu. Vidurnaktį pakilę iš kapų, moterys ima šokti. Jei neatsargus ar smalsus jaunikaitis pastebi vilisas, šios įtraukia jį į šokio sūkurį ir nepaleidžia tol, kol jaunuolis krenta negyvas. Išgirdę Žizel istoriją, vilisos nusprendžia atkeršyti Albrechtui. Ir tik karštai mylinti Žizel širdis sužlugdo jų planą. Nors ir siaubingai nuvargęs, Albrechtas išgyvena, o Žizel siela, savo gerumo ir meilės dėka panaikinusi vilisų keršto prakeiksmą, pagaliau gali ramiai ilsėtis.

Muzika: Adolfas Adamas; choreografija: Jurijus Grigorovičius. Transliacija iš Maskvos Didžiojo teatro.