N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Ypatingas poreikis
Special Need (2015)
Žanras: Dokumentika
Sukurta: Italija, Vokietija
Platintojas: Studio Nominum
Kino teatruose nuo: 11.12.2015
Trukmė: 1h 25 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palydaEnea labai trokšta meilės. Du Enea draugai – Alexas ir Carlo – nusprendžia jam gimtadienio proga padovanoti sekso seansą.

Tačiau įgyvendinti šią idėją Italijoje, turint autistinių sutrikimų, nėra lengva. Tad trijulė išsiruošia į liberalesnes Europos šalis. Lankantis Lince, Ciūriche ir Hamburge, jiems imasi padėti vis daugiau žmonių, o netikėtų įvykių virtinė kreipia draugų autobusiuką vis toliau nuo pradinio kurso.

Kelionė, kurios pirminis tikslas buvo seksas, netrukus virsta kelionę po vidinį Enea pasaulį ir jo intymiausius jausmus, pakeisiančią visų trijų bendražygių įsivaizdavimą apie meilę, draugystę ir laisvę.

Tai dokumentinė kino kelionė, kuri pranoksta net vaidybinių filmų dramaturgų vaizduotę. Kelionė kuri priverčia ir kvatoti, ir sujaudina iki ašarų.

vienas iš trijų draugų ir herojų Carlo yra ir šio filmo režisierius. Apie šį, daugybę tarptautinių kino festivalių pelniusį filmą viena garsiausių Lietuvos kino kritikių Rūta Oginskaitė atsiliepė taip: „<...> žiūrėti šitą Carlo Zoratti filmą nepaprastai gera.“

Režisierius: Carlo Zoratti

Apdovanojimai

2014 Dallas International Film Festival – didysis žiuri apdovanojimas

2014 Italian Film Festival – geriausias filmas

2014 SXSW Film Festival – žiūrovų apdovanonijmas

2014 Trieste Film Festival – žiūrovų apdovanojimas

2013 Leipzig DOK Festival – „Auksinis balandis“

2013 International Documentary Film Festival Amsterdam – žiūrovų apdovanojimo nominantas

2013 CPH: DOX, Copenhagen – oficialios programos dalyvis