Suaugusiems nuo 18 metų
Purvas
Filth (2013)
Žanras: Komedija, drama, kriminalinis
Sukurta: Didžioji Britanija
Platintojas: Prioro Įrašų Grupė, UAB
Kino teatruose nuo: 06.12.2013
Trukmė: 1h 40 min
Cenzas: Suaugusiems nuo 18 metų

Brutaliu škotu vadinamas rašytojas Irvine Welsh, kultiniu tapusio ir sėkmingai ekranizuoto romano „Traukinių žymėjimas“ autorius į kino ekranus grįžta su ne mažiau provokuojančiu romanu „Purvas“.

Pagrindinis filmo veikėjas Briusas Robertsonas (akt. James McAvoy) – psichiškai nestabilus alkoholikas, narkomanas, rasistas ir iškrypėlis, kenčiantis nuo nesibaigiančių haliucinacijų, egzemos ant lytinių organų, seksualinės priklausomybės bei dievinantis žeminti kolegas. Kas šis vyras? Iki kaulų smegenų korumpuotas ir savimi patenkintas Edinburgo policijos pareigūnas, valstybės tarnybai spjaunantis tiesiai į veidą!

Didžiuodamasis niekšinga savo prigimtimi Briusas prievartauja nepilnametes, kenčia nuo jame gyvenančio kaspinuočio nuotaikų kaitos ir tiria įtartina žmogžudystę. Deja, tiriant rasistiniu išpuoliu traktuojamą įvykį detektyvui seržantui Robertsonui koją kišti ima įgimtos keistenybės, silpnybė moterims ir begalinis noras tapti detektyvu inspektoriumi. Ką vardan paaukštinimo ir trokštamos sekso bei kokaino dozės gali padaryti psichiškai nestabilus policininkas, dievinantis savo gyvenimo būdą?..

Tragikomedijos pursluose skendintis „Purvas“ šokiruoja, žavi, išmuša iš vėžių ir žiūrovus nukelia į siautulingus „Traukinių žymėjimo“ laikus, nepaisiusius jokių tabu. Niekšingas, amoralus ir ribų neturintis „Purvas“ kinuose jau nuo gruodžio 6 dienos.

Režisierius: Jon S. Baird

Vaidina: James McAvoy („Transo būsena“, „Sveiki atvykę į spąstus“, „Iksmenai: pirma klasė“, „Paskutinė stotis“, „Atpirkimas“, „Maištingoji Džeinė“, „Paskutinis Škotijos karalius“, „Narnijos kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta“, „Vimbldonas“), Imogen Poots („Žiauriai baisi naktis“, „Džeinė Eir“, „Centurionas“, „28 savaitės po“), Jammie Bell („Ant ribos“, „Džeinė Eir“, „Devintojo legiono erelis“, „Tintino nuotykiai. Vienaragio paslaptis“, „Mūsų tėvų vėliavos“, „Brangioji Vendi“, „Bilis Eliotas“), Iain De Caestecker