Meilė trunka trejus metus
Love Lasts Three Years (2011)
Žanras: Komedija, romantinis
Sukurta: Prancūzija
Platintojas: AcmeFilm
Kino teatruose nuo: 30.03.2012
Trukmė: 1h 38 min
Cenzas: zzz_Senas nenaudoti

Populiaraus romano "14,99 euro" rašytojas ir Lietuvos kino teatruose 2008 m. išleisto filmo (jį pamatė 12 tūkst. žiūrovų) scenarijaus bendraautorius Fredericas Beigbederis pagaliau debiutuoja režisieriumi. Prancūzų kultūros žvaigždūnas ir literatūros kritikas apsisprendė sukurti filmą tuo pačiu pavadinimu kaip ir jo paties knyga "Meilė trunka trejus metus". Netrukus kino teatruose istorija, kurioje intriguojančiai ir ironiškai persipina išgalvota romantinė istorija ir realaus gyvenimo įvykiai.

Romantinė komedija apie įvairiausius meilės atspalvius, geismo protrūkius, neišvengiamus išsiskyrimus ir jausmų aritmetiką. Ir 17-ojo Vilniaus tarptautinio kino festivalio "Kino pavasaris" uždarymo ceremonijos filmas!

Tikriausiai ne atsitiktinai pagrindinis filmo herojus laikomas paties rašytojo alter-ego. Ilgai puoselėta ir kantriai brandinta jauno ir talentingo literatūros kritiko Marko (aktorius Gaspardas Proustas) santuoka subliūkšta lyg nevykusiai iškeptas pyragas. Jis lieka vienas kaip katinas ir ieško jaukaus prieglobsčio širdžiai. Bet vieną sykį nudegęs vyrukas nebenori skubėti ir sparčiai verstis kūlversčiais į kitos moters glėbį.

Nauji karšti jausmai pažadina Marką pačiu netikėčiausiu momentu ir itin netikėtoje vietoje. Per savo močiutės laidotuves jis sutinka Alisą (aktorė Louise Bourgoin) ir apžavėtas kerais bando gudriai įtikinti, kad artimiausioje ateityje jie galėtų būti daugiau nei draugai. Idealiai flirtavimo amatą įvaldžiusi, žavinga ir įdomi mergina lyg tyčia gyvena susituokusi su Marko pusbroliu Antuanu, bet šis faktas neprikaišioja papildomų kliūčių geismingo meilės romano užuomazgoms. Liaudies išmintis byloja, kad vyras - ne siena, konkurentą galima patraukti, kai reikia.

Kone tą pačią akimirką Marko gyvenimą šarmingai nuspalvina ne tik šviežia meilė, bet nauja knyga provokuojančiu pavadinimu "Meilė trunka trejus metus". Jis sąmoningai pasirašė veikalą slapyvardžiu ir neskuba išsiduoti autorystės nuoširdžiai mylimai Alisai, nes žino klaikiai nepatogią tiesą, kad nepaprastai populiari knyga jai žiauriai nepatinka.

Mergina drąsiai reiškia nuomonę, kad beviltiško romano bestselerio tekstas yra parašytas nemokšiškai ir kvailai. Ji galvoja, kad teiginį "Pirmais metais perkami baldai. Antrais metais baldai perstatomi. Trečiais metais baldai pasidalinami" galėjo parašyti tik visiškas nevykėlis.

Alisa šventai tiki amžina meile, o Markas drįsta rašinėti apie konkrečius terminus ir lyginti jausmus su matematika. Ar ilgai jie sugebės išbūti kartu? Kiek metų užsitęs judviejų širdyse rašomas romanas?

Naujutėlaitis filmas pagal lietuviškai išleistą knygą "Meilė trunka trejus metus" skaičiuos jausmus pagal Frederico Beigbederio formules tuoj po "Kino pavasario" - nuo kovo 30 d. pagrindiniuose Lietuvos miestuose.

Režisierius: Frédéric Beigbeder

Scenarijaus autorius: Frédéric Beigbeder, Christopje Turpin, Gilles Verdiani

Pagrindiniai aktoriai: Louise Bourgoin, Gaspard Proust, JoeyStarr, Jonathan Lambert, Frederique Bel, Nicolas Bedos, Valerie Lemercier, Elisa Sednaoui, Bernard Menez, Anny Dupery

Operatorius: Yves Cape

Muzika: Martin Rappeneau

Prodiuseris: Michael Gentile, Alain Kruger