KP: Namai
KP: Namai (1997)
Žanras: (none)
Sukurta: Lietuva, Prancūzija
Platintojas: Kino pavasaris
Kino teatruose nuo: 18.03.2011
Trukmė: 2h 00 min
Cenzas: zzz_Senas nenaudoti

Šarūno Barto retrospektyva.

Tai mano namai. Aš negaliu tiksliai pasakyti, kur jie, kokiame pasaulio krašte. Aš tiesiog žinau, kad tai yra mano namai. Daug žmonių gyveno juose. Kai kurie tiesiog atvykdavo ir išvykdavo, kai kurie likdavo ilgesniam laikui. Keletas iki šiol juose gyvena.

Režisierius: Šarūnas Bartas (g. 1964)

Vienas ryškiausių naujosios kinematografininkų kartos atstovų. Baigė Maskvos Kinematografijos institutą, kine debiutavo kurdamas realius personažus, „vaidinančius save“ vaidybinio kino principais. Specifinę kino kalbą autorius toliau grynino pilno metražo filmuose, ignoruojančiuose tradicinę dramaturgiją. Barto filmai – laisvos struktūros, minimalistinės formos, filosofinių asociacijų kūriniai, mažai žinomi ir analizuoti pačioje Lietuvoje, turintys nedidelį, bet ištikimą gerbėjų ratą Vakaruose. Š. Bartas svarbus ir tuo, kad tai pirmasis lietuvių kino kūrėjas, supratęs koprodukcijų svarbą mažai nepajėgiai kinematografijai ir savarankiškai užmezgęs ryšus su vokiečių, prancūzų, portugalų prodiuseriais. (S. Macaitis)

2001 m. Šarūnas Bartas buvo apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. (Lietuvių filmų centras)

Pagrindiniai aktoriai: Francisco Nascimento, Valeria Bruni - Tedeschi, Alex Descas, Leos Carax, Eugenija Šulgaitė, Leonardas Zelčius, Jean - Louis Loca, Micaela Cardoso

Kalba: prancūzų

Subtitrai: lietuvių