Metro užgrobimas 123
Taking of Pelham 1 2 3, The (2009)
Žanras: Veiksmo, trileris
Sukurta: JAV
Platintojas: AcmeFilm
Kino teatruose nuo: 31.07.2009
Trukmė: 1h 45 min
Cenzas: zzz_Senas nenaudoti

Valteris Gableris (akt. Denzel Washington) - Niujorko metro dispečeris. Jis metro infrastruktūroj dirba jau ne pirmus metus ir savo darbą puikiai išmano. Valteris net miegodamas galėtų koordinuoti nepriekaištingą metro funkcionavimą. Tačiau vieną dieną įprasta ir monotoniška Valterio darbo diena pavirsta tikru chaosu. Iš vieno metro Valterį pasiekia bauginantis pranešimas tarnybiniu radijo ryšiu. Vyras, prisistatęs Raiderio vardu (akt. John Travolta), pateikia Valteriui ultimatumą: jei per valandą jam ir jo sėbrams nebus sumokėta solidi išpirka, jie išžudys metro keleivius.

Tiesą pasakius Valteris nelabai supranta, ką jis gali pakeisti šioje situacijoje - juk jis tik paprastas dispečeris, tačiau nusikaltėlių vadeivos tai nedomina: jei Valteris pageidauja apsunkinti savo sąžinę užsikraudamas kelias dešimtis nekaltų aukų, gali tiesiog nekreipti dėmesio į Raiderio grasinimus. Taigi, Valteriui nelieka nieko kito kaip imtis kuo skubesnių veiksmų - jis teturi valandą išgelbėti niekuo dėtiems keleiviams.

Niujorko meras (akt James Gandolfini) išgirdęs apie įkaitų dramą iš pradžių net nepatiki savo ausimis. Jam Valterio istorija pasirodo juokinga ir iš piršto laužta. Tačiau įkaitų drama reali ir žmonėms gresia realus pavojus. Reikia kuo greičiau gelbėti metro spąstuose atsidūrusius keleivius. Tačiau oficialūs pareigūnai su nusikaltėliais nesidera ir jų reikalavimams nenuolaidžiauja. Miesto valdžia nenusiteikusi mokėti išpirkos nusikaltėliams. Tad kažkam teks pergudrauti Raiderį ir jo šutvę. Kas daugiau tinka tokiam darbui, jei ne Valteris - žmogus, kuris tarsi savo penkis pirštus pažįsta metro?

Įtampa auga ir Valteris supranta, kad jam teks pasitelkti visas per karjerą sukauptas žinias apie metro tinklą. Jis išbando visus galimus variantus, visas galimybes, patikrina visas metro labirintų atšakas - funkcionuojančias ir jau pamirštas - atrodo persvara yra teisėtvarkos pusėje. Tačiau Raideris jaučiasi toks tikras dėl savo užmojo sėkmės, kad nejučia ir Valteris ima abejoti savo žiniomis. Gal Raideris turi atsarginį planą, kaip pasprukti iš metro po to, kai gaus išpirką?..

„Metro užgrobimas 123" - puikus trileris, kuriame sutiksite ne vieną didžiojo ekrano žvaigždę: Denzel Washington, John Travolta, James Gandolfini, John Turturro ir kt. 106 minutės įtempto veiksmo su kino grandais.

Režisierius: Tony Scott

Scenarijaus autorius: Brian Helgeland, John Godey

Vaidina: John Travolta, Denzel Washington, James Gandolfini, John Turturro, Luis Guzman, Victor Gojcaj, Gbenga Akinnagbe