Nekviesti svečiai
Uninvited, The (2009)
Žanras: Siaubo
Sukurta: JAV
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 22.05.2009
Trukmė: 1h 30 min
Cenzas: zzz_Senas nenaudoti

Didžiausi siaubai dažnai vyksta tarp keturių namo sienų.

„Prakeiksmas“ yra 2003-ųjų metų korėjietiškos juostos „Changhwa Hongryon“ Holivudo perdirbinys.

Jauna mergina Ana (aktorė Emily Browning) po dešimties mėnesių sugrįžta namo iš psichiatrinės ligoninės, į kurią pakliuvo, nesugebėdama susitvarkyti su savo skausmu po tragiškos motinos mirties. Su gydytojų pagalba atgavusi dvasinę pusiausvyrą (tiesa, ji pati dėl to nėra visiškai tikra) mergina sugrįžta namo, tačiau čia pat patiria naują šoką. Pasirodo, jos tėvas (akt. Davidas Strathairnas) susižadėjo su buvusia motinos tarnaite Reičel (akt. Elizabeth Banks).

Sukrėsta ir netikinti tuo, ką pamatė ir sužinojo, Ana nueina miegoti ir jau pačią pirmąją naktį ją aplanko mylimos motinos dvasia, norėdama perspėti dukterį apie šėtoniškus tarnaitės ketinimus. Ana ir pati įtarė, kad Reičel su jos tėvu susižadėjo ne iš meilės, tad kitą rytą viską atvirai papasakoja savo seseriai Aleks (akt. Arielle Kebbel) ir abi merginos pabando pasikalbėti su tėvu ir „atvesti jį į protą“.

Žinoma, to padaryti nepavyksta. Seserys nesiruošia sudėti rankų ir ima ieškoti įrodymų, kad Reičel nėra tokia, kokia dedasi. Tarnaitė iš tikrųjų nėra tuo kuo dedasi it tikrai turi piktų kėslų. Seserų kišimasis į jos gyvenimą trukdo šių tikslų įgyvendinimui ir ne juokais įsiutina buvusią tarnaitę.

Konfliktas aštrėja diena po dienos ir galų gale virsta siaubo kupina kova tarp seserų ir pamotės. Kova, kurioje tikslą pateisina visos priemonės.

Rež. Charlesas Guardas (Trumpametražiai filmai „Tiksliai apie penktą“, „Išvirkščiai“), Thomasas Guardas (Trumpametražiai filmai „Tiksliai apie penktą“, „Išvirkščiai“, „Šaudyklė“).

Vaidina: Emily Browning („Neįtikėtinos Lemoni Sniketo istorijos“, „Misija į Marsą“, „Sutemos“, „Kelly gauja“, „Laivas vaiduoklis“, „Žmogus, kuris į teismą padavė Dievą“), Arielle Kebbel („Džonui Takeriui - mirtis!“, „Pagieža 2“, „Būk kietas“, „Akvamarinas“, „Vaikis ir aš“, TV serialas „CSI kriminalistai“), Davidas Strathairnas („Bornas. Galutinis tikslas“, „Spaidervikų kronikos“, „Mano vaivorų naktys“, „Labanakt ir sėkmės“, „Iškrypę“, „Vasarvidžio nakties sapnas“, „Auka“, „Harisono gėlės“, TV serialas „Sopranai. Mafijos kronika“), Elizabeth Banks („Zakas ir Miri kuria porno“, „Keistuolis Deivas“, „Be abejo, turbūt“, „Žmogus voras“, „Žmogus voras 2“, „40-ies ir vis dar skaistus“, „Nublokšti“, „Pagauk, jei gali“, „Šaftas“, „Bilas“), Kevinas McNulty‘is („Fantastiškas ketvertas“, „Fantastiškas ketvertas: sidabrinio banglentininko iškilimas“, „Gyvatės lėktuve“, „Džonui Takeriui - mirtis!“, „Paskutinės vedybos“, TV serialai „X failai“, „Žvaigždžių vartai. Atlantida“, „Smolvilis“, „Andromeda“), Jesse Mossas („Galutinis tikslas 3“, „Pradingę Amerikoje“, „Prozako karta“, TV serialai „Kalnietis“, „Kolekcionierius“, „Žvaigždžių vartai“), Donas S. Davisas („Kalinių lėktuvas“, „Alpinistas“, „Šeštoji diena“, „Aistruolis“, „Aliaska“, „Angelas iš Pensilvanijos aveniu“, TV serialai „Baltieji rūmai. Valdžios troškulys“, X failai“, „Žvaigždžių vartai“), Heather Doerksen („Diena, kai sustojo Žemė“, „Sėkmės, Čakai!“, „Akis“, „Paskutinė diena“, TV serialai „Žvaigždžių vartai“, „Ašmenys“, „Smolvilis“), Alfas Humphreysas („Iksmenai 2“, „Galutinis tikslas 2“, „Džonui Takeriui - mirtis!“, „Įtariamasis“, „Tyla“, TV serialas „X failai“).