Scanorama - Įkyruolis
Scanorama - The Bothersome Man (2006)
Žanras: Nenurodyta
Sukurta: Norvegija
Platintojas: Scanorama
Kino teatruose nuo: 10.11.2006
Trukmė: 1h 30 min
Cenzas: zzz_Senas nenaudoti

Norvegija, 2006, 90 min., 35 mm, spalvotas

Režisierius Jens Lien

Scenarijaus autorius Per Schreiner

Operatorius John Christian Rosenlund

Montažas Vidar Flataukan

Muzika Christian Schaanning

Vaidina Trond Fausa Aurvåg, Petronella Barker, Per Schaanning, Birgitte Larsen, Johannes Joner

Gamyba „Tordenfilm“ AS

Keturiasdešimtmetis Andreas nesuvokiamu būdu atsiduria keistame mieste. Ten, pasirodo, jis turi darbą, butą, netgi žmoną. Tyrinėdamas naują aplinką Andreas supranta, kad tai – jo pomirtinis gyvenimas ir kad jis privalo iš jo ištrūkti. Filmas sėkmingai demonstruotas šių metų Tarptautiniame Kanų kino festivalyje („Kritikų savaitėje“), pelnė tris nacionalinius apdovanojimus („Amanda“) – už geriausią režisūrą, geriausią scenarijų ir geriausią vyro vaidmenį, FIPRESCI (Tarptautinė kino kritikos asociacija) pristatė šį filmą Europos kino akademijos apdovanojimui.

Jensas Lienas gimė 1967 m., 1993 metais baigė studijas Londono tarptautinėje kino mokykloje baigiamuoju diplominiu filmu „Montana“ (1992). Nuo tada jis susilaukė dėmesio ir Norvegijoje, ir užsienyje su trumpametražiais filmais „Uždaryk duris“ (2000) bei „Natūralūs stiklai“ (2001), šie filmai buvo atrinkti į tarptautinio Kanų kino festivalio (2000 ir 2001 m.) pagrindinę konkursinę trumpametražių filmų programą. O juosta „Sekmadienio pietūs pas mamą“ (2000) laimėjo apdovanojimą kaip geriausias trumpametražis filmas Tarptautiniame Mannheimo-Heidelbergo kino festivalyje.

Filmografija – trumpametražiai – 1992: „Montana“; 2000: „Sekmadienio pietūs pas mamą“ („Sunday Dinners at Mom’s“), „Uždaryk duris“ („Døren som ikke smakk“); 2001: „Natūralūs stiklai“ („Naturlige briller“); pilnametražiai – 2003: „Džonis Vangas“ („Jony Vang“); 2006: „Įkyruolis“ („Den brysomme mannen“).