Savas žmogus
Inside Man (2006)
Žanras: Įtempto siužeto veiksmo filmas
Sukurta: Universal Pictures
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 24.03.2006
Trukmė: 2h 10 min
Cenzas: zzz_Senas nenaudoti

Kultinis Amerikos režisierius Spike’as Lee, pagarsėjusių juostų “Semo vasara” ir “25 valanda” kūrėjas, pristato savo naujausią filmą – nenuslopstančios įtampos ir netikėtumų kupiną trilerį, kuriame visi herojai ir įvykiai – ne visai tokie, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Garsusis dviejų “Oskarų” laureatas Denzelis Washingtonas vaidina kietą, šilto ir šalto Niujorko gatvėse mačiusį policijos detektyvą Kitą Milerį. Jis įsitikinęs, jog nusipelnė paaukštinimo, tačiau vietoj to herojui tenka teisintis dėl įgaliojimų viršijimo tiriant vieną bylų. Nieko nuostabaus – Mileris niekada nemėgo žaisti pagal oficialias taisykles. Netrukus pasitaiko proga pagerinti savo reputaciją – herojus ir jo partneris skubiai iškviečiami į nusikaltimo vietą: vyksta banko apiplėšimas. Tačiau detektyvas dar nežino, kad jo laukia vienas keisčiausių ir neįprasčiausių įvykių per visą jo karjerą.

Policininkų priešininkas – intelektualus bankų plėšikas Daltonas (akt. C.Owenas). Atrodė, kad jis iki smulkmenų suplanavo išties tobulą nusikaltimą, tačiau netikėtumas gali pakišti koją ir išradingiausiam nusikaltėliui. Lemtingai susiklosčius aplinkybėms ginkluotas apiplėšimas netrukus virsta sukrečiančia įkaitų drama. Tarp Milerio ir Daltono užsimezga įtampos kupinas “katės ir pelės” žaidimas. Menkiausios pareigūno klaidos kaina gali būti labai didelė – niekuo dėtų žmonių gyvybė. Tačiau netikėtai šiame supainiotame žaidime atsiranda naujas paslaptingas žaidėjas…

Madalina (akt. J.Foster) – teisininkė, kurios įtaka ir ryšiai – įspūdingi, o tikslai – visiškai neaiškūs. Ko ji siekia, dar labiau supainiodama ir taip įtemptą, bet kurią akimirką tragiškai galinčią baigtis situaciją?

Deryboms su Daltonu pasiekus kritinę ribą, Mileris po truputį pradeda suvokti, jog šiame mirtiname žaidime jo dalyvių rolės gali greitai ir netikėtai pasikeisti, balta virsti juoda ir visiškai nebeaišku, kas gi yra tikrasis piktadarys…

Rež. Spike’as Lee (“Džiunglių karštinė”, “Malkolmas X”, “Semo vasara”, “25 valanda”).

Vaidina: Denzelis Washingtonas („Filadelfija“, „Purpurinis potvynis“, „Išbandymų diena“, “Apgultyje”, “Kaulų kolekcionierius”, “Degantis žmogus”), Clive’as Owenas („Bornas: sunaikinta tapatybė“, “Karalius Artūras”, “Arčiau”, “Nuodėmių miestas”, “Sugundytas”), Jodie Foster (“Taksistas”, „Avinėlių tylėjimas“, “Somersbis”, “Nelė”, “Panikos kambarys”, „Ana ir karalius“, „Skrydžio planas”), Willemas Dafoe (“Būrys”, “Gimęs liepos 4-ąją”, “Anglas ligonis”, “Greitis 2. Kruizo kontrolė”, “Amerikos psichopatas”, “Žmogus voras”, “Žmogus voras 2”, “Kartą Meksikoje”, “Aviatorius”).