Kino naujienos

Filme „Indiana Džounsas ir lemties artefaktas“ aktorius Harrison Ford grįžta į paskutinę dvikovą

Kino studija „Disney“ pristatė naują filmo „Indiana Džounsas ir lemties artefaktas“ (angl. „Indiana Jones and the Dial of Destiny“) anonsą, kuriame ilgametės kino franšizės gerbėjai gali iš arčiau pažvelgti į atjauninto Indiana Džounso (akt. Harrison Ford) prisiminimus ir santykius su jo krikšto dukra Helena, kurios vaidmenį filme atlieka aktorė Phoebe Waller-Bridge.

Penktojo Indiana Džounso serijos filmo veiksmas vyksta 1969-aisiais metais, kuomet JAV ir Sovietų Sąjunga varžosi kosmoso lenktynėse, o Indiana Džounsas kartu su krikštadukte tenka kovoti prieš nacius, kad pasiektų savo tikslą – surastų lemties artefaktą.

Filme „Indiana Džounsas ir lemties artefaktas“ aktoriai Mads Mikkelsen bei Boyd Holbrook atitinkamai vaidina pagrindinius piktadarius – nacius Jurgeną Vollerį bei Klaberį. Prie „Indiana Džounso“ franšizės taip pat prisijungia aktoriai Antonio Banderas, Shaunette Renee bei Tony Jones. Tuo tarpu aktorius John Rhys-Davies, praėjus daugiau nei trims dešimtmečiams po 1989 m. filmo „Indiana Džounsas ir paskutinis kryžiaus žygis“ (angl. „Indiana Jones and the Last Crusade“), pakartos savo Sallah vaidmenį.

Oficialus kino studijos „Disney“ filmo „Indiana Džounsas ir lemties artefaktas“ kupinas veiksmo anonsas yra tarsi šventė, skirta legendinio archeologo sugrįžimui į didįjį ekraną. Nors anonse Indiana Džounsas prisipažįsta, kad jo nutrūktgalviškos dienos jau praeityje, filmuota medžiaga, kurioje jis sprunka nuo užpuolikų ar stovi ant važiuojančio traukinio viršaus, pilname ginkluotų piktadarių, rodo ką kita.

Praėjus 15-ai metų nuo ketvirtojo franšizės filmo, netrukus kinuose pasirodysiančiame filme „Indiana Džounsas ir lemties artefaktas“ aktorius Harrison Ford, deja, pagrindinį franšizės herojų suvaidins jau paskutinįjį kartą.

„Visada norėjau tai padaryti.“ – sako aktorius Harrison Ford. „Norėjau suvaidinti likusią istorijos dalį, kad pamatyčiau Indiana Džounso karjeros pabaigą.“

Ilgametis Indiana Džounso franšizės kompozitorius John Williams anksčiau buvo paskelbęs, kad filmas „Indiana Džounsas ir lemties artefaktas“ taip pat bus paskutinis projektas, tačiau 91-erių metų kūrėjas dabar prisipažįsta, kad artimiausiu metu nežada pasitraukti į pensiją.

„Pabūsiu dar kurį laiką kine.“ – sakė J. Williams. „Negaliu pasitraukti iš muzikos pasaulio. Diena be muzikos būtų klaida.“

Režisierius James Mangold, kuris anksčiau režisavo tokius filmus, kaip „Ernis“ (angl. „Logan“) ar „Le Manas’66. Plento karaliai“ (angl. „Ford v Ferrari“), perima būsimo Indiana Džounso franšizės scenaristo ir režisieriaus kėdę. Originalūs kūrėjai George Lucas bei Steven Spielberg, kurie režisavo ankstesnes franšizės dalis, vis dar išlieka svarbūs, kaip netrukus kinuose pasirodysiančio projekto, vykdomieji prodiuseriai.

Nuotykių ir veiksmo filmas „Indiana Džounsas ir lemties artefaktas“ Lietuvos kinuose nuo birželio 30 d.