Kino naujienos

Kino studija „Disney“ atsigręžia atgal į meilės istorijas su nauja animacija

Praėjo keleri metai nuo tada, kai kino studija „Disney“ paskutinį kartą sukūrė filmą, kuriame pagrindinis dėmesys būtų skiriamas romantikai, tačiau panašu, kad tai netrukus pasikeis artėjant animacijos „Stichijos“ (angl. „Elemental“) premjerai.

Naujosios kino studijos „Disney“ animacijos visai šeimai veiksmas vyksta Stichiškėse, mieste, kuriame kartu gyvena ugnies, vandens, žemės ir oro gyventojai.

Istorija supažindina su Ugne, atkaklia, aštraus proto ir ugninga jauna mergina, kurios draugystė su linksmu, kupinu jėgų vaikinuku, vardu Balys, meta iššūkį jos įsitikinimams apie pasaulį, kuriame jie gyvena, ir kiek daug iš tikrųjų jie turi tarpusavyje bendro.

Kino studija „Disney“ sunkiai dirbo, kad atsitrauktų nuo romantiškų temų, kurios anksčiau vyravo jos filmuose, tačiau būsimas filmas „Stichijos“ gali tapti puikiu pasirinkimu norint kino gerbėjus sugrąžinti atgal prie meilės istorijų.

Pasirodęs animacijos „Stichijos“ oficialus anonsas atskleidžia pasaulį, kuriame visi gyventojai priklauso vienam iš keturių pagrindinių Žemės elementų: ugniai, žemei, vandeniui bei orui. Anonse matyti, kaip šios būtybės harmoningai gyvena triukšmingame metropolyje.

Pagrindiniai filmo herojai, vandeningasis Balys ir ugningoji Ugnė, atsižvelgiant į jų atstovaujamus prieštaringus elementus, atrodo, net negali priliesti vienas kito, bet jų pavaizduojama chemija yra aiški ir betarpiška. Todėl akivaizdu, kad būsimoje meilės istorijoje romantika bus pačiame istorijos centre.

Ankstesni kino studijos „Disney“ filmai, pavyzdžiui, „Pelenė“ ar „Snieguolė“ sukūrė nerealius lūkesčius dėl romantikos, kurią retai galima sutikti tikrame pasaulyje. Netgi tokie filmai kaip „Liūtas karalius“, kurio pagrindinė istorija nors ir nebuvo apie meilės suradimą, vis tiek pateikė didingą romantišką akimirką.

Žinoma, romantiška meilė yra didelė gyvenimo dalis, todėl nebūtų teisinga, jei šiandieniniai filmai jaunesnei auditorijai apsimetinėtų, kad jos nėra. Dėl šios priežasties kino studija „Disney“ kartais sugrįžta prie meilės istorijų. Animacija „Stichijos“ žada sugrąžinti auditorijas į šiltų jausmų pasaulį.

Kino studija „Disney“ išlaiko reputaciją pasakoti istorijas, kurios sukuria gražias ir įspūdingas paraleles su realiu pasauliu. Komedija „Išvirkščias pasaulis“ įtraukė į žmogaus psichologijos „sistemas“, o „Zootropolis“ tyrinėjo išankstinių nusistatymų poveikį visuomenei.

Animacinės veiksmo komedijos „Gerasis dinozauras“ režisieriaus Peter Sohn ir situacijų komedijos serialo „Kaip aš susipažinau su jūsų mama“ prodiuserės Brenda Hsueh animacija visai šeimai „Stichijos“ taip pat siunčia svarbią žinutę, nes kalba apie gamtos elementų – vandens, oro ir žemės – apsaugos svarbą.

Lietuviškai dubliuota animacija visai šeimai „Stichijos“ kinuose nuo birželio 16 d.