Kino naujienos

Franšizės „Neįmanoma misija“ režisierius atskleidė būsimų filmų titulų prasmę

Gerbėjams visame pasaulyje liko kiek mažiau nei metai iki labai laukto septintojo franšizės „Neįmanoma misija“ filmo, pavadinto „Neįmanoma misija: mirtinas atpildas. Pirma dalis“ (angl. „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One“). Filmavimo darbai buvo užbaigti praėjusį rugsėjį, o aktoriai ir kūrybinė įgula jau filmuoja aštuntąjį franšizės filmą – „Neįmanoma misija: mirtinas atpildas. Antra dalis“. Franšizės pagrindinė žvaigždė Tom Cruise atskleidė filmų pavadinimus anksčiau šiais metais, bet nepaaiškino jų prasmės. Nors pirmieji keturi franšizės filmai turėjo skirtingus režisierius, filmų „Neįmanoma misija: slaptoji tauta“ (angl. „Mission: Impossible – Rogue Nation“) ir „Neįmanoma misija: atpildo diena“ (angl. „Mission: Impossible – Fallout“) režisierius Christopher McQuarrie kuria abi naująsias dalis. Neseniai režisierius atskleidė būsimų filmų pavadinimų prasmę.

„Kai sugalvojau pavadinimą, žinojau, kad jis labiau tinka antrai, o ne pirmai daliai, todėl galiausiai praplėtėme pavadinimą pridėdami „pirma dalis“ ir „antra dalis“. – paaiškino režisierius Christopher McQuarrie. „Pirmojo filmo pavadinimas buvo beveik... pavadinimas, nurodantis kažką panašaus į „Šmėklos protokolą“ [angl. „Ghost Protocol“], tai buvo vyriausybės politika. Paskutinė vyriausybės priemonė su katastrofiškomis pasekmėmis. Pabaigus pirmą dalį, viskas susidėliojo į visiškai kitokias aplinkybes, kurios bus antroje dalyje, bet ne pirmoje. Taigi, kitoks žodžių junginys nebetiktų pirmos mirtino atpildo dalies pavadinimui.“

„Ir vis dėlto „Mirtinas atpildas“ iš tikrųjų nėra taip gerai taikomas pirmai daliai, kaip antrai daliai, kol mes pradėjome žaisti su antro filmo pradžia ir tarsi suradome „Mirtiną atpildą“. – tęsė režisierius. „Nors tai skamba šauniai, ką tai iš tikrųjų turi bendro su filmu? Kai mes pradėjome gilintis į Itano [Hanto] veikėjo kelionę, šis pavadinimas įgavo vis gilesnes ir gilesnes prasmes. Ir pamatysite, koks teminis ir kaip jis puikiai reprezentuoja, kaip konceptualiai atvaizduoja kiekvieno veikėjo kelionę šioje franšizėje.“

Anksčiau šiais metais buvo pranešta, kad būsimieji du franšizės „Neįmanoma misija“ filmai bus Tom Cruise personažo Itano Hanto „kulminacija“. Pirma dalis žiūrovus paliks įtampoje, todėl aktorius Tom Cruise nori, kad antroji dalis būtų baigta anksčiau nei septintas franšizės filmas pasieks kino teatrus, kad perėjimas tarp jų būtų sklandus. Aštuntas franšizės filmas buvo pradėtas filmuoti vasario mėnesį Pietų Afrikoje.

Septintoje dalyje be Tom Cruise taip pat grįš Ving Rhames, Simon Pegg, Rebecca Ferguson bei Vanessa Kirby. Tarp franšizės naujokų bus „Marvel“ kino visatos žvaigždės Hayley Atwell bei Pom Klementieff. Aktorius Henry Czerny, kuris vaidino pirmajame franšizės filme, taipogi pasirodys pirmąkart nuo 1996 metų.

„Neįmanoma misija: mirtinas atpildas. Pirma dalis“ ir „Neįmanoma misija: mirtinas atpildas. Antra dalis“ atitinkamai pasirodys kinuose 2023 m. liepos 14 d. ir 2024 m. birželio 28 d.