Kino naujienos

Dramos „Supernova“ sėkmė atitenka jos aktoriams Colin Firth bei Stanley Tucci

Režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Harry Macqueen romantinė drama „Supernova“ tyrinėja gilius jausmus ir parodo, kaip šie jausmai tęsiasi, vystosi ir auga, kai jiems metamas širdį veriantis iššūkis – demencija.

Pagrindinius Taskerio ir Semo, kurie yra kartu daugiau nei du dešimtmečius ir tikisi taip pat kartu sulaukti pensijos, vaidmenis dramoje atitinkamai atlieka patyrę sunkiasvoriai aktoriai, „Oskaro“ laureatas Colin Firth bei nominantas Stanley Tucci.

Kai Taskeriui yra diagnozuojama jaunatvinė demencija, jų planai, santykiai ir prioritetai drastiškai pasikeičia. Dabar laikas praleistas kartu yra gyvybiškai svarbiau nei bet kas kita, todėl jie leidžiasi į kelionę su senu kemperiu aplankyti senus draugus, šeimą ir vietas iš jų praeities.

Tai filmas kupinas širdies. Tai kelionė tyrinėjanti atsidavimo vienas kitam kraštutinumus. Ir dramos režisieriaus H. Macqueen teigimu, ji nebūtų įmanoma be tokio aktorių tandemo.

„Viską sudėlioti į savo vietas labai padėjo patyrę kino grandai C. Firth bei S. Tucci. Nors meilė yra meilė, bet šie aktoriai padėjo pasiekti mano užsibrėžtą tikslą.“ – sako režisierius.

H. Macqueen teigimu, jo ir aktorių draugystė yra tikra ir prasidėjo prieš daugelį metų. Su Stanley Tucci režisierius dirbo dar prieš dvidešimt metų kuriant 2001 m. trilerį „Sąmokslas“. Scenai, kai pagrindiniai dramos „Supernova“ aktoriai ginčijasi prie ežero, buvo panaudotas net tikro draugų pokalbio detalės.

„Tikra draugystė padeda be galo daug, nes jauti pasitikėjimą vienas kitu.“ – sako režisierius. „Ir jiems jo netrūksta, nes yra geriausi draugai ne tik darbe. Kiekvienas režisierius norėtų išnaudoti tokius santykius, kuriuos jie turi.“

Vis dėlto, netrukus kinuose pasirodysiančios dramos centre išlieka sunki liga – demencija.

„Jūs vis tiek galite išlikti romantiškas – netgi, galėčiau pasiginčyti, romantiškesnis – išgyvenant tokią sunkią diagnozę kaip ši.“ – sako rašytojas-režisierius Harry Macqueen, dirbęs tiesiogiai su demencijos specialistais ir susitikęs su šeimomis, kurios susidūrė su jaunatvine demencija.

„Tai yra vienas iš dalykų, kurie mane tikrai paveikė. Tai tikrai gili dviejų žmonių ar šeimos istorija. Man tai tapo katalizatoriumi papasakoti tokią istoriją. Manau, kad filmas daugiausia dėmesio skiria nesergančiam personažui. Idėja, kad santykiuose jūs esate lygiavertis partneris, bet staiga tampate globėju. Manau, kad ši kelionė yra be galo žavi, įkvepianti ir tuo pačiu sunki, tačiau manau, kad taip gali nutikti bet kuriam iš mūsų.“ – teigia kritikų liaupsinamos dramos „Supernova“ režisierius.

Drama „Supernova“ turėjo pasirodyti daug anksčiau, tačiau, kaip ir daugelis didelių filmų, dėl pandemijos apribojimų premjera buvo atidėti ne vieną kartą. Tačiau jos išleidimas dabar yra svarbus, nes drama „Supernova“ yra retenybė tarp kinuose dominuojančių veiksmo ir nuotykių filmų.

Romantinė drama „Supernova“ Lietuvos kinuose nuo rugpjūčio 6 d.