Kino naujienos

Vienas geriausių A. Hopkins‘o vaidmenų filme „Tėvas“ apdovanotas Oskaru.

Balandžio 25 d. Los Andžele įvyko 93-oji „Oskarų“ įteikimo ceremonija. Dėl COVID-19 pandemijos ir karantino, šis renginys buvo pirmasis Holivude, vykęs „gyvai“, ne internete, po daugiau nei metų pertraukos. Į Lietuvos kino teatrus atkeliaujantis filmas „Tėvas“ buvo apdovanotas dviem „Oskarais“ – geriausio aktoriaus (Anthony‘is Hopkins‘as) ir geriausio adaptuoto scenarijaus.

Įspūdingas prancūzų režisieriaus Florian‘o Zeller‘io debiutas didžiajame ekrane (iki šiol 1979 m. gimęs vyras dirbo teatre) jau yra patekęs į geriausių interneto portalo IMDB filmų sąrašą, o pagrindinio juostos herojaus vaidmuo vadinamas vienu geriausių (ar netgi pačiu geriausiu) aktoriaus A. Hopkins‘o karjeroje. Įdomu, kad režisierius, adaptuodamas savo pjesę didžiajam ekranui, iš pat pradžių pagrindiniam – tėvo – vaidmeniui buvo numatęs būtent A. Hopkinsą ir yra prisipažinęs, kad jei britų legenda nebūtų sutikęs filmuotis, juosta kažin ar būtų išvydusi dienos šviesą.

Drama „Tėvas“ pasakoja vienišo, demencija (senatvine silpnaprotyste) sergančio Entonio istoriją. Dukters prižiūrimas garbingo amžiaus vyras iš paskutiniųjų priešinasi negailestingai, viską naikinančiai senatvei. Išdidus anglų džentelmenas griežtai atsisako bet kokios sveikatos specialistų pagalbos. Neturėdama kitos išeities, jo dukra (aktorė Olivia Colman) persikelia gyventi pas tėvą, tačiau tai situacijos nepalengvina. Ligai progresuojant, Entonis tampa vis labiau nesukalbamas, piktas ir pagiežingas; jis vis dažniau neatpažįsta dukters ir vis mažiau prisimena savo ankstesnį gyvenimą.

Dviem „Oskarais“ apdovanota drama „Tėvas“ Lietuvoje pradedama rodyti nuo balandžio 28 dienos.