Kino naujienos

Franšizės „Neįmanoma misija“ aktoriai visada nerimauja, kad kitas Tom Cruise triukas bus paskutinis

Nuo tada, kai 2011 m. su filmu „Neįmanoma misija. Šmėklos protokolas“ (angl. „Mission: Impossible – Ghost Protocol“) buvo atnaujinta franšizė „Neįmanoma misija“ (angl. „Mission: Impossible“), veiksmo ir nuotykių kupina kino serija kaskart savo triukais pakelia kartelę tik aukštyn. Nesvarbu, ar tai būtų bėgimas Burj Khalifa dangoraižio šonu, ar sraigtasparnių mūšis virš Naujosios Zelandijos kalvų, Holivudo žvaigždė Tom Cruise yra pasiryžęs atlikti vis labiau neįtikėtinus triukus. Galbūt tai stiprus Tom Cruise atsidavimas kino menui arba noras pažvelgti mirčiai į akis (arba abu), todėl dauguma ilgametės franšizės aktorių dėl savo žvaigždės nuoširdžiai nerimauja.

Remiantis interviu su franšizės „Neįmanoma misija“ bendražygiais, paaiškėjo, kad įgula visada žavisi Tom Cruise kaskadinių triukų mastu, bet ir bijo, kad viena iš paskutinių tikrų kino žvaigždžių gali persistengti ir net neišgyventi.

Aktorius Simon Pegg, kuris franšizėje vaidina Itano Hanto padėjėją Bendžį, neseniai pabrėžė, kad jei kažkuris Tom Cruise triukas kino salėje susirinkusiems žiūrovams atrodo beprotiškas, tai filmavimo aikštelėje jis atrodo dar beprotiškiau.

„Kai filmavimo aikštelėje žiūri, kaip jis tai atlieka, pajunti pavojų, nes žinai, kad tai tikrai jis, bet žinai, kad jis išgyveno, nes matai, kaip sekančią dieną kokioje nors televizijos laidoje jis duoda interviu.“ – sako aktorius Simon Pegg. „Tom Cruise kelia siaubą. Tai, ką daro Tom, sukelia ne adrenaliną, o kokį nors kitą hormoną, kurį išskiriate tik prieš mirtį.“

Aktorius S. Pegg taip pat pabrėžė, kad Tom Cruise vis dar yra perfekcionistas ir iš anksto skirs kiek įmanoma daugiau laiko tyrinėdamas ir treniruodamasis atrodytų neįmanomam triukui. Vis dėlto, nors taip gali neatrodyti, Tom Cruise turi savo ribas ir jis nemėgins triuko, jei nemano, kad gali jį atlikti.

Kol Tom Cruise ruošėsi sraigtasparnių gaudynėms itin mažame aukštyje Naujojoje Zelandijoje filme „Neįmanoma misija. Atpildo diena“ (angl. „Mission: Impossible - Fallout“), Simon Pegg turėjo grįžti į Londoną, kad nufilmuotų jam skirtas filmo scenas.

„Atsisveikinau su Tom Cruise ir palikėjau sėkmės, nežinodamas, ar jis išgyvens kitas dešimt intensyvių filmavimo dienų.“ – prisimena Simon Pegg.

Tom Cruise partnerė Rebecca Ferguson dalijosi tais pačiais rūpesčiais, stebėdama kai kuriuos sraigtasparnio triukus filme „Neįmanoma misija. Atpildo diena“, įskaitant tą, kai T. Cruise paleidžia virvę ir nukrenta ant krovinių bagažo.

„Išgirdau save rėkiant. Iš tikrųjų pamaniau, kad jis nukrito.“ – prisimena R. Ferguson, kuri savo siaubui nepastebėjo Tom Cruise saugos diržų atliekant triuką (vėliau Tom Cruise atliko šį triuką dar keturis kartus).

Būsimo filmo „Neįmanoma misija: Mirtinas atpildas. Pirma dalis“ (angl. „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One“) anonse pavaizduotas vienas momentas, kurį net pats Tom Cruise vadina „pavojingiausiu“ savo karjeros triuku: jam teko nuvažiuoti su motociklu nuo uolos skardžio ir išskleisti parašiutą likus vos trisdešimčiai metrų nuo žemės paviršiaus. Tom Cruise šaltakraujiškai paaiškino: „Kai nuvažiavau nuo rampos, turėjau maždaug šešias sekundes, kad išskleisčiau parašiutą, nenorėdamas įsipainioti į motociklą. Jei to nebūčiau padaręs, būtų baigęsi blogai.“

Veiksmo ir nuotykių trileris „Neįmanoma misija: Mirtinas atpildas. Pirma dalis“ Lietuvos kinuose nuo 2023 metų liepos 14 d.