Kino naujienos

Hitų kompozitorius V. Bikus ėmėsi kurti vaikams – parašė dainas animaciniam filmui „BABAUŽIUKAI: septynios fantastiškos istorijos“

Naujausiame režisieriaus Tado Vidmanto kūrinyje, animaciniame filme visai šeimai „BABAUŽIUKAI: septynios fantastiškos istorijos“, skamba net 5 lietuviškos dainos vaikams. Specialiai šiam filmui dainų žodžius parašė pats režisierius, o muziką sukūrė Vytautas Bikus – ne vieno populiaraus hito autorius, kuris bendradarbiauja su tokiais atlikėjais, kaip Vaidas Baumila, Monique ar Marijonas Mikutavičius.

Vytautui jau yra tekę kurti vaikams, tačiau jis teigia, kad darbas su filmo „BABAUŽIUKAI: septynios fantastiškos istorijos“ dainomis yra vienas iš pirmųjų ir tikrai reikšmingiausias. „Apskritai džiaugiuosi, kad Tadas ėmėsi avantiūros kurti animacinį filmuką vaikams ir į tai įtraukė mane”, – sako kompozitorius.

Paklausus, kaip skiriasi dainų kūryba vaikams ir suaugusiems Vytautas atsako, kad pagrindinis skirtumas, ko gero, yra suvokimas, jog daina skirta vaikams: “Jų pasaulio supratimas, dalykai, kurie džiugina yra kitokie nei suaugusiųjų. Tačiau rašydamas visada vadovaujuos principu, kad kūrinys, visų pirma, kad ir kaip savanaudiškai skambėtų, turi patikti man. Tai šiuo aspektu skirtumo tarp to, ką darau įprastai ir „Babaužiukams” iš esmės nėra. Sakyčiau, kad labai smagu, jog atsirado galimybė muzikoje kiek pakvailioti, panaudoti žodžių, garsų, kurių šiaip rašydamas atlikėjams nepanaudosi. O čia galima realiai viskas, svarbu kad būtų linksma.”

Kūrybos procesą V. Bikus apibūdina, kaip smagų laiką: „Tokiais atvejais nereikia galvoti kažkokių sau ar kitiems nutikusių istorijų, lipdyti sudaužytų širdžių ar pan., o tiesiog mėginti parašyti linksmą, pagavią dainą, kuri patiktų vaikams ir tikėtina įkyrėtų jų tėvams”.

Filmą kartu su visais muzikiniais kūriniais galėsite išvysti kinuose nuo rugpjūčio 5 d.