Kino naujienos

James Cameron sako, kad galbūt nesiims režisuoti 4-ąjį ir 5-ąjį franšizės „Įsikūnijimas“ filmų

Pasauliui belaukiant gruodį įvyksiančios filmo „Įsikūnijimas. Vandens kelias“ (angl. „Avatar: The Way Of Water“), režisieriaus James Cameron visų laikų daugiausiai uždirbusio filmo tęsinio, premjeros, paaiškėjo, kad pats J. Cameron gali nerežisuoti dviejų vėlesnių planuojamų franšizės filmų.

„Patys „Įsikūnijimo“ filmai yra tarsi viską suryjantys.“ – sako James Cameron. „Turiu ir kitų įdomių projektų, kuriuos plėtoju. Manau, kad ilgainiui – nežinau, ar po trijų, ar po keturių serijos filmų – estafetę perduosiu režisieriui, kuriuo pasitikėsiu, kad galėčiau eiti daryti kai kuriuos kitus projektus, kuriuos šiuo metu taip pat darau. O gal ir ne. Nežinau.“

Tačiau režisieriaus James Cameron entuziazmas dėl būsimų franšizės „Įsikūnijimas“ filmų išlieka stiprus.

„Viską, ką turiu pasakyti apie šeimą, apie tvarumą, apie klimatą, apie gamtos pasaulį, temas, kurios man svarbios realiame gyvenime ir mano kine, galiu pasakyti ant šios drobės.“ – sako režisierius James Cameron. „Judėdamas pirmyn dar labiau jaudinuosi. Ketvirtasis filmas yra sudėtingas. Tikrai tikiuosi, kad man pavyks. Bet tai priklauso nuo rinkos jėgų. Trys filmai yra garantuoti, todėl pasirodys kinuose nepaisant visko. Labai tikiuosi, kad pavyks padaryti ketvirtąjį ir penktąjį franšizės filmus, nes galiausiai tai yra viena didelė istorija.“

Režisierius James Cameron ankščiau pasinaudojo režisieriaus Robert Rodriguez pagalba, kad pristatytų filmą „Alita. Kovos angelas“ (angl. „Alita: Battle Angel“), kurį J. Cameron seniai planavo pritaikyti didžiajam kino ekranui, tačiau tuo metu buvo per daug užsiėmęs su franšizės „Įsikūnijimas“ plėtojimu, todėl liko tik vykdomuoju prodiuseriu ir bendraautoriumi.

Filmo „Įsikūnijimas. Vandens kelias“ veiksmas vyksta praėjus daugiau nei dešimtmečiui po pirmojo filmo įvykių. Jame bus pasakojama apie Salių šeimą – Džeiką, Neytiri ir jų vaikus – juos sekančias bėdas ir pastangas, kurias jie deda stengdamiesi apsaugoti vienas kitą, ir kovas, kad išliktų gyvi.

Tęsinyje taip pat vaidina Sam Worthington, Zoe Sandana, Sigourney Weaver, Kate Winslet, Michelle Yeoh, Edie Falco, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Oona Chaplin, Jermaine Clement ir kt.

„Įsikūnijimas. Vandens kelias“ pasaulio kino teatruose pasirodys 2022 m. gruodžio 16 d.