Kino magija kviečiame mėgautis TIK su GALIMYBIŲ PASU (vaikams iki 16 metų GALIMYBIŲ PASAS nereikalingas. Turėti asmens amžių įrodantį dokumentą).

 

KAIP GALIOJA GALIMYBIŲ PASAS?

Pasiskiepijus:

„Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakcina – praėjus 1 sav. po antrosios vakcinos dozės suleidimo;

„COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina – praėjus 2 sav. po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;

„Vaxzevria“ vakcina – praėjus 4 sav., bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios dozės suleidimo ir iš karto po antrosios vakcinos dozės;

Persirgus COVID-19 liga - praėjus 2 sav. po bet kurios vienos vakcinos dozės.

Persirgus: Persirgus COVID-19 – praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato. Arba turint teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą - praėjus ne daugiau nei 60 dienų.
Atlikus testą: Turint neigiamą mokamą SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą - galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento.
  Atsisiųskite GALIMYBIŲ PASĄ: www.gpasas.lt 

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kaip tvarkomi asmens duomenys naudojantis Galimybių pasu?
Tikrinant Galimybių paso galiojimą yra atliekama tik viena tvarkymo operacija – peržiūra, kitos asmens duomenų tvarkymo operacijos (rinkimas, saugojimas ir kt.) negalimos ir neatliekamos.
Kaip patikrinti iš užsienio atvykusio asmens sertifikato autentiškumą, jei jis nėra susietas su elektronine sistema Lietuvoje?
Prašome parodyti ES skaitmeninį Covid pažymėjimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Ar Galimybių paso tikrinimui reikalingi papildomi dokumentai, pvz. E. sveikatoje esantys medicininiai išrašai?

Ne, Galimybių pasas naudoja E. sveikatoje esančius duomenis, bet tų išrašų žmonėms papildomai su savimi turėti nereikia. Kartu su Galimybių pasu tikrinančioji pusė gali papildomai paprašyti asmens tapatybės dokumento, kad įsitikintų, jog GP pateikė tas asmuo, kuriam jis ir priklauso, o ne pvz. draugas.

Asmenys, neturintys prisijungimo prie E. sveikatos sistemos, gali naudoti vakcinaciją, persirgimą arba negiamą PGR testą įrodančius dokumentus kaip alternatyvą Galimybių pasui. Taip pat galioja ir ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas.

Ar ES skaitmeninį COVID pažymėjimą galima naudoti kaip alternatyvą Galimybių pasui?
Taip, ES skaitmeninį COVID pažymėjimą galima naudoti kaip alternatyvą Galimybių pasui.
Kaip Galimybių pasą gauti tiems Lietuvos gyventojams, kurie neturi galimybių prisijungti per e.valdžios vartus?
Žmonės, nesinaudojantys elektronine bankininkyste ar neturintys elektroninės prieigos, popierinį paso variantą gali gauti Registrų centro teritoriniuose padaliniuose. Jų šalyje yra 50. Taip pat pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį Covid sertifikatą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti patiems, gali išduoti jų sveikatos priežiūros įstaiga.
Kaip su vaikais? Ar vaikams reikia testuotis, norint gauti Galimybių pasą?

Galimybių pasas išduodamas asmenims nuo 16 metų.

Vaikams iki 16 metų nereikia testuotis ir turėti Galimybių paso. Jiems reikalingas tik asmens dokumentas.

Kaip gauti Galimybių pasą asmenims vyresniems nei 16 metų, tačiau kurie dar neturi e. bankininkystės ar e. parašo?
Galimybių pasą už kitus asmenis, pavyzdžiui, vaikus nuo 16 metų, kurie neturi e. bankininkystės ar e. parašo, gali atsiimti jų artimieji. Asmenims iki 18 metų E. sveikatos sistemoje yra automatiškai sukurtas atstovavimas – vaikų tėvai yra paskirti jų atstovais ir gali tvarkyti savo vaikų paskyras. Taigi norint atsiimti Galimybių pasą už savo vaikus tėvai turėtų atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį

 

 

DAUGIAU INFORMACIJOS:

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl „Galimybių paso“ >>>

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro sprendimas >>>