Sporto kino festivalis – vienintelis sportui skirtas kino festivalis Lietuvoje. Tai festivalis apie sporto galią įkvėpti, keisti, gydyti, teikti džiaugsmą, integruoti. Filmų istorijos pasakoja apie kelią į tobulesnį save, priverčia sportą, o kartais ir pasaulį pamatyti kitu kampu.

Festivalis sugrįžta į ekranus! Gruodžio 2–9 dienomis net 9 filmai bus rodomi Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ salėse.

Pagrindinės šių metų festivalio temos: tolerancija, lygybė, humaniškumas, diskriminacija, socialinė atsakomybė. Šiemet festivalyje bus rodomi įvairias sporto šakas apimantys filmai, tarp jų – plaukimas, futbolas, banglentės, nardymas, bėgimas, banglentės, riedlentės, gimnastika.

Sporto ir kino mylėtojams šiemet festivalis pristatys naujausius, dar niekur nerodytus filmus. Dalis jų atkeliavo tiesiai iš didžiausių ir populiariausių pasaulio kino festivalių, kuriuose jau spėjo sulaukti pasaulinio pripažinimo ir net buvo siūlomi „Oskarams“!

Programos turiniui šiemet organizatoriai skyrė itin didelį dėmesį – ją sudarė bene garsiausias Lietuvos kino kritikas bei apžvalgininkas Edvinas Pukšta. Kasmet jam tenka peržiūrėti tūkstančius filmų, tačiau atrinktus filmus jis jau dabar vadina sėkmingai ir įtraukiančius kiekvieną žiūrovą. 

„Tai ne specifiniai filmai apie kokią nors specifinę sporto šaką, bet labiau taiklios, provokuojančios, įkvepiančios, asmeninės, praplečiančios akiratį dramos, kuriose sportas tik padeda iškelti opias humaniškas, socialines ir politines dilemas. Filmai prabyla apie nepastebimą diskriminaciją, pasineria ginti žmogaus teises, atskleidžia televizijos ekranuose nematomus užkulisius po varžybų, egzaminuoja atletus dažnai užgulančius nepakeliamus lūkesčius, atkreipia dėmesį į tikrus istorinius įvykius“, – sako E. Pukšta.

Sporto kino festivalio programa žiūrovui šiemet siūlys 6 dokumentinius ir 3 vaidybinius filmus. Pusė jų kurti režiesierių moterų, kitą režisavo vyrai. Filmai išsiskiria geografine gausa, programoje – ne tik Europos kinas, bet ir Egipto, Kanados, Kinijos, Australijos kūrėjų darbai. 

BILIETO KAINA: 7€

3 Abonementiniai kuponai po 6 €

FESTIVALIO ABONEMENTAI

Sporto kino festivalio abonementas internetu 3x6€

3 e-kuponai į festivalį po 6 €
Abonementinio e-kupono vertė - 7 €
Galioja tik gruodžio 2 - 9 dienomis.
Šis kuponas galioja be priemokos, jei bilieto kaina yra 7 €. arba mažesnė.
Abonementiniai e-kuponai galioja visuose kino centruose „Forum Cinemas“ į visus „Sporto kino festivalis 2021“ seansus.
Šiuos e-kuponus galima įsigyti rinkiniais po 3 vienetus.
Kviečiame kuponus išsikeisti į filmų bilietus internetu www.forumcinemas.lt
Kuponai bus atsiųsti į Jūsų el. paštą PDF formatu

Vieno kupono kaina: 6,00

SPORTO KINO FESTIVALIS

RODOMO FILMAI

N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Sporto kino festivalis 2021: Didelė ar maža
Big vs Small
Kvapą gniaužiantis ir kupinas energijos dviejų elitinių ir unikalių sportininkių portretas, kuris galbūt inspiruos kada nors išbandyti bent vieną iš dviejų ekstremalių sportų. Ar žinojote, kad milžiniškų bangų šturmas banglente yra tiesiogiai susijęs su nardymu šaltame lediniame vandenyje? Kad pavyktų didelė vasara, tenka atkentėti mažą žiemą.
Kino teatruose nuo: 2021-12-02, Trukmė: 1h 16 min
Žanras: Dokumentika
N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Sporto kino festivalis 2021: Komanda #MesNesusirinkomeTikŠokti
The Squad #notheretodance
Lietuvoje futbolas labiau žinomas kaip vyrų sportas ir tik atsitiktinai išgirstame naujienas apie nepažintas mūsų šalies futbolininkes. Tačiau ne Europoje vis ryškiau ryškiau ir aktyviau apžvelgiamos milijonierių vyrų vienuolikės. Liono „Olympique“ per pastaruosius metus nusipelnė stipriausios moterų futbolo komandos titulo.
Kino teatruose nuo: 2021-12-02, Trukmė: 1h 27 min
Žanras: Dokumentika
N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Sporto kino festivalis 2021: Merginos nemoka lėkti per bangas
Girls Can't Surf
Absoliučiai niekas negali sutrukdyti pasigauti galingiausią savo bangą. Niujorko Traibekos ir Sidnėjaus kino festivalių iškeltas ant bangos kūrinys detaliai tiria kontraversiškiausias ir paradoksaliausias banglenčių sporto istorines subtilybes.
Kino teatruose nuo: 2021-12-02, Trukmė: 1h 48 min
Žanras: Dokumentika
N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Sporto kino festivalis 2021: Nadia, peteliškė
Nadia, Butterfly
2020 metų Tokijo Olimpinės vasaros žaidynės. Rytoj įvyks plaukimo finalas.
Kino teatruose nuo: 2021-12-02, Trukmė: 1h 47 min
Žanras: Drama
N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Sporto kino festivalis 2021: Nenustokime bėgti
Keep Running
Nusikelkime į Genhe, vieną pačių šalčiausių Kinijos miestų Vidinėje Mongolijoje. Neprivilegijuotų šeimų vaikai kiekvieną dieną išbėga į alinančias treniruotes atšiauriomis ir brutaliomis oro sąlygomis, kai termometrai dažnai fiksuoja net 58 laipsnių šaltį.
Kino teatruose nuo: 2021-12-02, Trukmė: 1h 29 min
Žanras: Dokumentika
N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Sporto kino festivalis 2021: Olga
Olga
2013-ieji. Kijeve vis dažniau riaušės veržiasi į gatves. Didžioji Ukrainos rinktinės viltis – 15-metė gimnastė Olga, neturi kito pasirinkimo, kaip treniruotis artėjančiam Europos čempionatui, kuriame bus išdalinti kelialapiai į Olimpines žaidynes. Treneriai mato Olgą kaip rinktinės lyderę.
Kino teatruose nuo: 2021-12-02, Trukmė: 1h 25 min
Žanras: Dokumentika
N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Sporto kino festivalis 2021: Plaukikas
The Swimmer
1999 m. vasarą režisierius Adamas pabėgo iš Izraelio plaukimo čempionato varžybų dėvėdamas tik glaudes ir neapsikentęs pašaipios diskriminacijos. Tada 18-metis treniravosi jau 11 metų lemtingam startui į šalies Olimpinę komandą vasaros žaidynėms Sidnėjuje.
Kino teatruose nuo: 2021-12-02, Trukmė: 1h 25 min
Žanras: Drama
N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Sporto kino festivalis 2021: Skeiteriai
Boarders
Keturi riedlentininkai ruošiasi neeiliniam įvykiui – jie atstovaus Jungtinės Karalystės komandai Tokijo Olimpinėse žaidynėse! 2016 metų rugpjūtį viso pasaulio skeiterius pasiekė sensacinga žinia, kad riedlenčių sportas pirmą kartą istorijoje bus įtrauktas į Olimpinių žaidynių programą, o nematytos varžybos suplanuotos startui Tokijo arenose.
Kino teatruose nuo: 2021-12-02, Trukmė: 1h 32 min
Žanras: Dokumentika
N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Sporto kino festivalis 2021: Zatario kapitonai
Captains of Za'atari
Bent 82 kino festivalius per 10 mėnesių jau apkeliavęs dokumentinis filmas seka paskui du sirų pabėgėlius FawzĮ ir Mahmoudą, kuriuos likimas nubloškė į Zatario stovyklą Jordanijoje. Prieš prasidedant karui, Tėvynėje abu bičiuliai lankė futbolo treniruotes ir puoselėjo didelius lūkesčius užaugti iki nacionalinės rinktinės.
Kino teatruose nuo: 2021-12-02, Trukmė: 1h 13 min
Žanras: Dokumentika

REPERTUARAS IR BILIETAI

N13
The Swimmer

Forum Cinemas Vingis
  • 20:45