N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Vieša paslaptis
Official Secrets (2019)
Žanras: Drama, romantinis, biografinis
Sukurta: Didžioji Britanija, JAV
Platintojas: Acme Film, UAB
Kino teatruose nuo: 2019-10-04
Trukmė: 1h 52 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

„Vieša paslaptis“: tikra istorija apie paprastą merginą, suardžiusią galingiausių pasaulio valstybių planus.

2001 m. rugsėjo 11-ąją Niujorke po teroristų išpuolių sugriuvę Pasaulio prekybos centro bokštai davė pradžią daugybei įvykių, veiksmų ir istorijų, pakeitusių pasaulio veidą. Vieną tokią istoriją pasakoja ir šis filmas.

2003 m. sausio 31 d. Didžiosios Britanijos žvalgybos Vyriausybiniame komunikacijos centre dirbusi vertėja Katerina Gan (aktorė Keira Knightley) perskaitė amerikiečių Nacionalinės saugumo agentūros darbuotojo Franko Kozos elektroninį laišką. Jame JAV saugumietis konfidencialiai prašė britų kolegų padėti įtaisyti pasiklausymo aparatūrą šešių valstybių atstovų Jungtinėse Tautose darbo kabinetuose. Tuo metu šios šešios valstybės – Angola, Bulgarija, Kamerūnas, Čilė, Ginėja ir Pakistanas – buvo dar neapsisprendę dėl JTO rezoliucijos, leidžiančios pradėti karinę invaziją į Iraką. JAV žvalgybininko laiške buvo išreikšta viltis, kad slapta gautos informacijos pagalba diplomatus būtų galima paraginti apsispręsti teisingai ir balsuoti už rezoliuciją.

Sukrėsta ir pasipiktinusi tuo, ką perskaitė, Katerina slapta atspausdino elektroninį laišką ir perdavė jį savo bičiuliui, turėjusiam ryšių su žiniasklaida. Nieko pernelyg daug nesitikėjusi ir visą vasario mėnesį nieko apie tai negirdėjusi, kovo 3 dieną Katerina pamatė savo perduoto laiško kopiją išspausdintą pirmajame savaitraščio „The Observer“ puslapyje.

Paviešinta istorija iškėlė daugybę klausimų ir diskusijų apie valstybinio aparato savivaliavimą, neteisėtus veiksmus siekiant politikams reikalingo rezultato, žmogaus teises ir karinių veiksmų legalumą. Pasipiktinę britai išėjo į gatves, o Katerina suprato, kad valstybinis aparatas taip lengvai jos nepaleis. Mergina buvo apkaltinta valstybės išdavimu, o grėsmės šešėlis pakibo ne tik virš jos pačios, bet ir virš jos artimųjų bei draugų.

Be K. Knightley, įtempto siužeto politiniame trileryje „Vieša paslaptis“ taip pat vaidina Ralph‘as Fiennes‘as, Matt‘as Smith‘as, Matthew Goode‘as, Rhys‘as Ifans‘as, Tamsin Greig ir kiti žinomi britų aktoriai. Pagal tikrą istoriją sukurto filmo premjera Lietuvoje – spalio 4 dieną.

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius: Gavin Hood

Scenaristas: Gregory Bernstein, Sara Bernstein

Vaidina: Keira Knightley, Ralph Fiennes, Matthew Goode