N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.
Atpildas
Railway Man (2013)
Žanras: Drama, biografinis
Sukurta: Australija
Platintojas: Acme Film, UAB
Kino teatruose nuo: 2014-07-18
Trukmė: 1h 55 min
Cenzas: N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.Antrasis pasaulinis karas. Didžiosios Britanijos karininkas Erikas Lomaksas Singapūre patenka į Japonijos karių nelaisvę. Kartu su kitais savo likimo broliais jis išsiunčiamas į karo belaisvių stovyklą Birmoje, priverstiniams geležinkelio tiesimo darbams. Monotoniška kasdienybė nepalaužia jauno britų karininko dvasios. Siekdamas, kad jos neprarastų ir likimo draugai, Erikas sukonstruoja radiją, turintį praskaidrinti jų liūdną egzistenciją. Deja, vaikinas sugaunamas su įkalčiais ir patenka sadistinių polinkių turinčio japono nemalonėn. Erikui tenka išgyventi siaubingus, kūną ir sielą alinančius kankinimus. Nors jaunasis britas nepalūžta ir sulaukia karo pabaigos bei amnestijos, kankinimai palieka neišdildomą pėdsaką jo sieloje ir turi įtakos visą likusį gyvenimą.

Praėjus keleriems metams Erikas traukinyje susipažįsta su Peti – mergina, kuri netrukus tampa jo žmona ir žmogumi, padėsiančiu vyrui atsikratyti vidinių demonų. Būtent ji, sužinojusi, kad Eriką kankinęs japonų karininkas vis dar gyvas, nulemia tolimesnį savo vyro gyvenimą, pasidalindama su juo sužinota naujiena. Erikas, padedamas žmonos ir ištikimiausio draugo Finlėjaus, nusprendžia susirasti savo kankintoją, kad pažvelgtų į akis jam ir savo naktiniams košmarams. Galų gale pasiekęs savo tikslą, vyras pagaliau susitaiko su savimi, atleidžia savo kankintojui ir atsisveikina su siaubinga savo praeitimi.

Filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo autobiografinį romaną, išleistą 1995-aisiais metais. Neįtikėtinai įtaigią, jaudinančią ir sukrečiančią prisiminimų knygą parašęs Erikas Lomaksas mirė prieš pora metų, sulaukęs 93-ejų. Juostoje jį vaidina pagrindinis „Karo žirgo“ aktorius Jeremy‘is Irvine‘as (jaunystėje) ir Colin‘as Firth‘as (pokario etape). Eriko žmonos Peti vaidmenį atlieka Nicole Kidman, o japoną kankintoją suvaidino ką tik „47-iuose roninuose“ matytas Hiroyuki Sanada.

Režisierius: Jonathan Teplitzky

Scenarijus: Frank Cottrell Boyce, Eric Lomax, Andy Paterson

Vaidina: Nicole Kidman, Colin Firth, Hiroyuki Sanada, Stellan Skarsgård, Jeremy Irvine