Žiūrovams nuo 16 metų
Sputnikas
Sputnik (2020)
Žanras: Siaubo, fantastinis
Sukurta: Rusija
Platintojas: Acme Film, UAB
Kino teatruose nuo: 2020-07-31
Trukmė: 1h 53 min
Cenzas: Žiūrovams nuo 16 metų

„Sputnikas“: Visatoje mes tikrai esame ne vieni. Deja.

1983-ieji metai. Visa šalis sveikina į Žemę sėkmingai sugrįžusį Sovietų Sąjungos aparatą „Orbita 4“, iš kosminės misijos parskraidinusį du kosmonautus. Oficialiais duomenimis, misija laikoma puikiai pavykusia; kosmonautų sveikata – gera; o bendrai paėmus, visa operacija yra didžiulis žingsnis kosmoso tyrinėjimuose.

Tačiau tiesa yra kur kas kraupesnė: nors nėra visiškai aišku, kas įvyko orbitoje, panašu, kad į Žemę sugrįžęs kosmonautas Valerijus Vešniakovas (aktorius Piotras Fiodorovas) nužudė savo kolegą. Taip pat įtariama, kad misijos metu buvo užmegztas pirmasis kontaktas su nežemiška civilizacija. O kas dar baisiau – kad galbūt tos civilizacijos atstovas yra apsigyvenęs sugrįžusio kosmonauto kūne.

Vos nusileidęs, V. Vešniakovas iš karto pervežamas į slaptą karinę bazę, kurioje yra tiriamas ir stebimas 24 valandas per parą. Norint susidaryti kuo aiškesnį vaizdą, į bazę iškviečiama geriausia šalies neurofiziologė Tatjana Klimova (akt. Oksana Akinšina). Ėmusi stebėti Vešniakovą, mokslininkė netrukus pati įsitikina, kad baisiausi įtarimai gali būti tiesa. Siaubingas ir žmogaus protui nesuvokiamas padaras yra apsigyvenęs kosmonauto kūne, o žemiečiai absoliučiai nesuvokia nei jo ketinimų, nei galimybių, nei grėsmės. Nuolat bendraudama su Valerijumi, Tatjana netrukus pajunta ir dar vieną nerimą keliantį dalyką: kad jos jausmai tragiško likimo kosmonautui ima peržengti profesinį interesą.

Šiurpinantis įtempto siužeto fantastinis trileris „Sputnikas“ Lietuvoje pradedamas rodyti liepos 31 dieną.

Amžiaus cenzas: N-16

Filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius: Egor Abramenko

Prodiuseris: Fedor Bondarchuk, Aleksandr Andryushchenko

Scenaristas: Oleg Malovichko, Andrei Zolotarev

Vaidina: Oksana Akinshina, Pyotr Fyodorov, Fedor Bondarchuk, Pavel Burya