Naujame, dešimtajame „Forum Cinemas“ operų sezone – Verdžio, Pučinio, Bizė, Sen Sanso ir kitų kompozitorių šedevrai.

Visus operos mylėtojus „Forum Cinemas“ kviečia į jubiliejinį, dešimtąjį „Metropoliteno“ sezoną: pirmą kartą į transliacijas iš meno šventovės Niujorke Lietuvos žiūrovai buvo pakviesti 2009-aisiais.

Naujajame sezone – ir populiarios, ir rečiau statomos operos, tad kažką sau ras tiek užkietėję šio žanro mylėtojai, tiek pradedantieji. Spalio 6 dieną prasidėsiančiame sezone – dešimt tiesioginių šeštadieninių transliacijų iš Niujorko, kurių metu ne tik mėgausitės vaizdu scenoje, bet ir turėsite galimybę patekti už kulisų, išgirsti interviu su atlikėjais ir netgi žvilgterėti į techninius scenografinių sprendimų aspektus.

Sezonas startuos viena žymiausių (jei ne pačia žymiausia) Džiuzepės Verdžio opera „Aida“ (Vilniuje ir Kaune – spalio 6 d., Klaipėdoje - 9 d.). Spalio 20-ąją Vilniuje ir Kaune (Klaipėdoje - spalio 23 d.) lauks biblinė Kamilio Sen Sanso atpasakota Samsono ir Dalilos istorija. Vos po savaitės, spalio 27-ąją Vilniuje ir Kaune „Metropolitenas“ pavirs Laukinių Vakarų salūnu Džiakomo Pučinio „Mergelėje iš Vakarų“ (Klaipėdoje - spalio 30 d.).

Lapkritį ir gruodį numatyta po vieną transliaciją: lapkričio 20 d. – jauno amerikiečių kompozitoriaus Niko Miulio opera pagal Vinstono Grehemo romaną „Marnė“, o gruodžio 15-ąją Vilniuje ir Kaune – šventinė Džiuzepės Verdžio „Traviata“ (Klaipėdoje – gruodžio 18 d.).

2019-ieji prasidės dar viena rečiau statoma opera: italo Frančesko Čilėjos „Adriana Lekuvrer“, pasakojanti apie išties gyvenusią moterį – vieną garsiausių XVIII a. prancūzų aktorių. Jos tiesioginė transliacija Vilniuje ir Kaune numatyta sausio 12 dieną (Klaipėdoje – sausio 15 d.). Vasario 2-ąją Vilniuje ir Kaune žiūrovų širdis užvaldys ugningoji Žoržo Bizė „Karmen“ (Klaipėdoje – vasario 5 d.), o kalendorinį pavasarį pasitiksime kovo 2 d. su Gaetano Donicečio „Pulko dukterimi“ (Klaipėdoje – kovo 5 d.).

Dar vienas spektaklis, vyksiantis balandžio mėnesį (Vilniuje ir Kaune - 6 d., Klaipėdoje 9 d.) – Ričardo Vagnerio didingojo „Nybelungų žiedo“ antroji dalis – „Valkirija“. O gegužės 11-ąją sezoną užbaigs dar viena retesnė opera – prancūzo Fransiso Pulenko „Karmeličių dialogai“ (Klaipėdoje – 14 d.).

Dešimt operų kiekvienam skoniui – naujame „Forum Cinemas“ „Metropoliteno“ sezone, prasidėsiančiame spalio 6 dieną. Nepraleiskite progos su „Forum Cinemas“ kino teatrų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje pagalba apsilankyti didingoje Niujorko operos šventovėje.

Bilietai prekyboje rugpjūčio mėnesį. Renginių datos gali keistis. Daugiau informacijos netrukus.