NAUJASIS METROPOLITAN OPERA HD LIVE sezonas 2013-2014

 

Spalio 5 dieną pradedamos naujojo 2013-2014 m. sezono tiesioginės transliacijos iš vienos didingiausių pasaulio operos scenų – Niujorko Metropoliteno.

Iš viso naujajame sezone, kuris tęsis iki kitų metų gegužės, bus parodyta 10 Volfgango Amadėjaus Mocarto, Džiusepės Verdžio, Džiakomo Pučinio, Džoakino Rosinio, Antonino Dvoržako, Piotro Čaikovskio ir kitų žymiausių pasaulio kompozitorių sukurtų operų. Pagrindinius vaidmenis jose atliks ryškiausios pasaulio operos žvaigždės.

Sezoną atidarys naujas klasikinės Piotro Čaikovskio operos „Eugenijus Oneginas“ pastatymas. Premjerai diriguos Sankt Peterburgo Marinskio operos ir baleto teatro vadovas bei Londono Simfoninio orkestro dirigentas Valerijus Gergijevas. Pagrindinius vaidmenis atliks lenkų baritonas Mariusz‘as Kwiecien‘is (Oneginas) ir Rusijos sopranas Ana Netrebko (jo mylimoji Tatjana).

Spalio 26-ąją žiūrovai išvys šelmišką Dmitrijaus Šostakovičiaus „Nosį“, lapkričio 9-ąją – dramatiškąją Džiakomo Pučinio „Toską“, o šiuos metus gruodžio 14-ąją užbaigs Džiuzepės Verdžio „Falstafas“. Kitais metais operos mėgėjų lauks Antonino Dvoržako „Rusalka“ (vasario 8 d.), Aleksandro Borodino „Princas Igoris“ (kovo 1 d.), Žiulio Masnė „Verteris“ (kovo 15 d.), Džiakomo Pučinio „Bohema“ (balandžio 5 d.), Volfgango Amadėjaus Mocarto „Visos jos tokios“ (balandžio 26 d.), o sezoną gegužės 10 dieną užbaigs Džoakino Antonijaus Rosinio „Pelenė“.

2013-2014 metų sezone operos mėgėjai galės mėgautis Renée Fleming, Piotro Beczalos, Jono Kaufmanno, Andrejaus Popovo, Patricia‘os Racette, Ambrogio Maestri, Stephanie Blythe, Ildarp Abdrazakovo, Anitos Hartig, Susanna‘os Phillips, Matthew Polenzanio, Joyce DiDonato ir kitų pasaulinio ryškumo operos žvaigždžių balsais.

Naujojo sezono programoje yra keletas pakeitimų, iš kurių bene svarbiausias yra tai, kad Žiulio Masnė operoje „Verteris“ pagrindinės herojės Šarlotės partijos nedainuos antrojo vaikelio besilaukianti mūsų kaimynė iš Latvijos, mecosopranas Elīna Garanča. „Verteryje“ ją pakeis prancūzė Sophie Koch, kuriai tai bus debiutas Metropoliteno scenoje.

Naujasis Niujorko Metropoliteno operos sezonas startuoja jau šį šeštadienį, spalio 5 dieną „Forum Cinemas“ kino teatruose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
 

METROPOLITAN OPERAS rekomenduoja ir didžiausias bei populiariausias Lietuvos dienraštis LIETUVOS RYTAS:

http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/kultura/nauja-metropolitan-opera-transliaciju-sezona-puos-ir-lietuvoje-dirbe-menininkai.htm

 

 

OPERA

DATA

BILIETAI

Eugenijus Oneginas (Eugene Onegin)

2013, spalio 5 d.

Pirkti bilietus

Nosis (The Nose) 2013, spalio 26 d. Pirkti bilietus
Toska (Tosca) 2013, lapkričio 9 d. Pirkti bilietus
Falstafas (Falstaff) 2013, gruodžio 14 d. Pirkti bilietus
Undinė (Rusalka) 2014, vasario 8 d. Pirkti bilietus
Kunigaikštis Igoris (Prince Igor) 2014, kovo 1 d. Pirkti bilietus
Verteris (Werther) 2014, kovo 15 d. Pirkti bilietus
Bohema (La Boheme) 2014, balandžio 5 d. Pirkti bilietus
Visos jos tokios (Cosi fan tutte) 2014, balandžio 26 d. Pirkti bilietus
Pelenė (La Cenerentola) 2014, gegužės 10 d. Pirkti bilietus

 

INFORMACIJA IR BILIETAI 

Bilieto kaina – 50 Lt.

Nuolaidos:

* Perkant 5 bilietus iš karto - bilieto kaina po 45 Lt.

* Su Kino klubo kortele - 2 bilietai po 47 Lt.


Bilietai nerezervuojami!

Bilietai parduodami visų „Forum Cinemas“ kino centrų bilietų kasose (tačiau operos transliuojamos tik "Forum Cinemas Vingis", "Forum Cinemas Kaune" ir "Forum Cinemas Klaipėdoje"
) ir interneto svetainėje www.forumcinemas.lt.

LABAI REKOMENDUOJAME bilietus į operas pirkti mūsų interneto svetainėje ir registruotis dėl Operos naujienlaiškio – tokiu atveju "Metropoliteno operai" pakeitus spektaklio laiką, datą, atlikėjus, mes galėsime Jus operatyviai informuoti apie bet kokius pasikeitimus ir papildomus operų seansus.

Informacija dėl bilietų teikiama tel.:  1567 (1,9 Lt) ir (8 5) 264 4762; el. paštu info@forumcinemas.lt

Papildoma informacija: www.metopera.org/hdlive

 

 

 

 

MET Opera

Nenurodyta
Opera'13: Pelenė
Opera'13: La Cenerentola
Šarlio Pero pasakos motyvais sukurta opera atpasakoja visiems žinomą istoriją apie nelaimingą mergaitę Pelenę (jos tikrasis vardas – Angelina), po motinos mirties gyvenančią piktosios pamotės ir savo įseserių priespaudoje. Opera prasideda nuo vargetos vizito į Pelenės namus.
Kino teatruose nuo: 10.05.2014, Trukmė: 3h 40 min
Žanras: Opera
Nenurodyta
Opera'13: Visos jos tokios
Opera'13: Così fan tutte
XVIII amžiaus pabaiga. Du žavūs Neapolio gyventojai – kariūnai Ferandas ir Guljelmas – džiaugiasi, kad turi tokias nuostabias pasijas – seseris Dorabelą ir Fiordilidži. Jų vyresnis, ciniškesnis ir daugiau gyvenimo matęs bičiulis donas Alfonso niekina jų džiugesį ir sako, kad visos merginos yra tokios pat – linkę į flirtą ir neištikimybę.
Kino teatruose nuo: 26.04.2014, Trukmė: 4h 05 min
Žanras: Opera

*************************

DĖMESIO! PARODA!

FORUM CINEMAS ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro žurnalas „Bravissimo“ pristato įspūdingus operos ir baleto žvaigždžių plakatus. 

„Bravissimo“ jau sukaupė unikalią Lietuvos meno pasaulio garsenybių: Eglės Špokaitės, Vytauto Juozapaičio, Miki Hamanakos, Aurimo Paulausko, Irenos Zelenkauskaitės, Vladimiro Prudnikovo, Laimos Jonutytės, Igorio Zaripovo, Andriaus Žužalkino, Edmundo Seiliaus, jaunųjų solistų – Mažųjų princų ir kitų – portretų galeriją. 

Nuotraukų autoriai fotografai Michailas Raškovskis ir Dmitrijus Matvejevas, dizainerė Vaida Bakienė.

Paroda bus eksponuojama FORUM CINEMAS VINGIS 3-iajame aukšte 2013 metų spalio 5 d., 20 d. ir 26 dienomis; lapkričio 9 d. ir 20 d.; gruodžio 14 d. ir 29 d.; 2014 m. sausio19 d.; vasario 2 d. ir 8 d.; kovo 1 d., 15 d. ir 30 d.; balandžio 5 d. ir 26 d.; gegužės 10 d.  Taigi siūlome visiems pasižvalgyti po šią netikėtą parodą!