Kino naujienos

Aktorius Dave’as Franco pristato režisūrinį debiutą – siaubo trilerį „Mirtina nuoma“: istorija gimė iš mano paties baimių

Nuo miesto pavargę dvi porelės nutaria trumpam atitrūkti nuo kasdienių reikalų ir savaitgalį praleisti gamtoje. Ieškodami tinkamos vietos, bičiuliai netrukus tarp nuobodžių ir vienodų trumpalaikės nuomos skelbimų aptinka pasakiškai atrodantį namelį ant vandenyno kranto. Čia ir prasideda tikrasis siaubo trilerio „Mirtina nuoma“, kuris kino teatruose pasirodys jau šį savaitgalį, liepos 31 dieną, veiksmas.

„Žmonėms ši kraupi istorija primins, jog į viską, kas atrodo gražu ir lengva, reiktų žiūrėti šiek tiek atsargiai“, – sako savo režisūrinį debiutą pristatantis aktorius Dave‘as Franco.

Jį daugelis pažįsta iš tokių juostų, kaip „Kaimynai“, „Katastrofos kūrėjas“, „Nerve: drąsos žaidimas“. Dabar D. Franco nusprendė išbandyti savo jėgas ir kaip įtempto siužeto juostos režisierius.

„Pastaruoju metu, kai dėl pandemijos daugelis ėmė vengti susibūrimo vietų, didžiulių viešbučių ir renkasi atokias vietas poilsiui, šio filmo tema itin aktuali. Tiesą pasakius, man visuomet nuomojami būstai kėlė siaubą – juk nežinai nei kas tave priims, nei ką ten rasi. Todėl tai tapo puikia vieta siaubo filmo scenarijui vystyti. Galima sakyti, kad juostą įkvėpė mano paties paranoja“, – pasakoja režisierius.

D. Franco teigia, kad jam tikrai keista, kaip žmonės taip lengvai ima ir patiki teigiamais kitų atsiliepimais būstų nuomos internetiniuose puslapiuose.

„Žinoma, visko nutinka ir viešbučiuose. Pavyzdžiui, mane labai sukrėtė žinia, kad kažkoks iškrypėlis nuomininkams nieko nežinant juos visa parą filmavo ir viską transliavo į kažkokį porno puslapį. Tačiau nesiekiu jūsų išgąsdinti, pagrindinė mano filmo tema – beatodairiškas pasitikėjimas nepažįstamaisiais ir kur tai gali mus nuvesti“, – pasakoja D. Franco.

Juosta „Mirtina nuoma“ pasakoja apie dvi poras, radusias puikų atokaus namo nuomos pasiūlymą.  Atvykus į vietą, jų viltys pateisinamos su kaupu: tiek pats namas, tiek vaizdai aplink yra tiesiog fantastiški. Tačiau jau tą patį vakarą gera ketveriukės nuotaika subjūra: atostogautojai pasijunta stebimi.

Netrukus paaiškėja, kad nuojauta nemelavo. Pasibjaurėję namo šeimininku, svečiai nori bėgti, bet ar kameras įrengęs žmogus bus nusiteikęs juos išleisti? Atostogautojų laukia nemalonių staigmenų, streso ir galų gale – siaubo kupina naktis, po kurios jau niekas nebebus taip, kaip buvo.

Įtempto siužeto juosta „Mirtina nuoma“ Lietuvos kino teatruose pradedama rodyti liepos 31 dieną.