Kino naujienos

Dvylikos metų komedijos „Zuikis Džodžo“ žvaigždė R. G. Davis nominuotas „Auksiniam gaubliui“ už pirmąjį vaidmenį kine

Pirmadienį buvo paskelbti prestižinių „Auksinių gaublių“ apdovanojimų nominantai, tarp kurių savo pirmąją nominaciją už pirmąjį vaidmenį kine, režisieriaus Taika Waititi anti-neapykantos satyroje „Zuikis Džodžo“ (angl. „Jojo Rabbit“), pelnė jaunasis aktorius Roman Griffin Davis. Būdavas vos 12-os metų, aktorius tapo vienu iš jauniausių, kurį įvertino Holivudo užsienio spaudos asociacija.

Antrojo pasaulinio karo juodojo humoro komedijoje, paremtoje pagal prozininkės Christine Leunens knygą, R. G. Davis atlieka pagrindinį dešimtmečio Džodžo Betclerio vaidmenį, Hitlerio jaunimo organizacijos berniukams narį, kuris sutrinka sužinojęs, kad jo mama palėpėje slepia žydų mergaitę. Kartu su savo įsivaizduojamu draugu Adolfu Hitleriu, jaunasis Džodžo galiausiai privalo pasirinkti tarp meilės ir neapykantos.

Gimęs pramogų pasaulio šeimoje, kinematografo Ben Davis bei rašytojos ir režisierės Camille Griffin sūnus žinojo nuo mažens, kad trokšta vaidinti kine.

„Mano namuose mes iš tikrųjų kalbame tik apie kiną, todėl mes turime savo nuosavą kalbą. Aš visada eidavau į tėvo filmavimo aikšteles ir matydavau, ką jis filmuoja, ir visada jausdavausi tarsi namuose.“ – sako aktorius. „Aš visada labai žavėjausi kino industrija, žiūrėjau į ją ir žiūrėjau į žmones, kurie gali vaidinti. Aš manau, kad sugebėti tai daryti yra puikus įgūdis.“

Jaunajam aktoriui galimybė vaidinti buvo tik dalis viso džiaugsmo; šis darbas taip pat tapo patogiu pasiteisinimu norint praleisti pamokas.

„Pamenu vieną dieną buvau mašinoje, mes buvome pakeliui namo iš restorano. Buvo sekmadienio vakaras ir aš prisiminiau, kad kitą dieną reikės eiti į mokyklą. Pagalvojau, Dieve, man reikia ištrūkti iš mokyklos. Taigi, pradėjau galvoti, kaip galėčiau išvengti pamokų.“ – prisimena jaunasis „Auksinio gaublio“ nominantas. „Pamaniau, jog turiu pradėti dirbti ir vienintelė vieta, kurioje įsivaizdavau save dirbantį buvo kino pramonė. Tada pagalvojau, kad negalėčiau daryti nieko kito, išskyrus vaidybą. Taigi, paklausiau mamos, ar galėčiau gauti agentą.“

Turėdamas pirmąją „Auksinio gaublio“ nominaciją, Roman Griffin Davis tikisi, kad per savo sparčiai augančią karjerą galės toliau pasakoti svarbias istorijas.

„Aš tikrai noriu galėti kurti filmus, kurie pasako svarbią žinią, kurie yra aktualūs šiandien, kurie moko žmones.“ – sako aktorius. „Manau, kad geriausia kino kūrimo dalis yra tai, kad galite parodyti žinutes, iš kurių žmonės galėtų pasimokyti.“

Komedijoje „Zuikis Džodžo“, kuri taip pat buvo nominuota „Auksiniam gaubliui“, kaip geriausias miuziklas ar komedija, Roman Griffin Davis vaidina greta Taika Waititi, Thomasin McKenzie, Sam Rockwell, Rebel Wilson, Alfie Allen, Stephen Merchant bei Scarlett Johansson, kuri taip pat buvo nominuota „Auksiniam gaubliui“ už vaidmenį kitame aktorės filme, dramoje „Santuokos istorija“.

Ateinančių metų sausio 5-ąją įvyksiančioje 77-ojoje prestižinių apdovanojimų „Auksiniai gaubliai“ ceremonijoje jaunasis aktorius Roman Griffin Davis varžysis dėl geriausio miuziklo ar komedijos aktoriaus titulo su tokiais kino grandais, kaip Leonardo DiCaprio („Vieną kartą Holivude“), Taron Egerton („Rocketman“), Eddie Murphy („Dolemite Is My Name“) bei Daniel Craig („Ištraukti peiliai“).

Komedija „Zuikis Džodžo“ kinuose nuo sausio 10 d.