Kino naujienos

20 metų trukusi kelionė atneša animaciją „Drąsusis Mozlis“ į didįjį kino ekraną

Po 20-imties metų rašymo, piešimo, įgarsinimo ir tobulinimo, režisieriaus Kirby Atkins aistros projektas, nuotykių animacija visai šeimai „Drąsusis Mozlis“ (orig. „Mosley“), pagaliau pasirodys kinuose prieš mylimiausias metų šventes, Šv. Kalėdas.

Animacija „Drąsusis Mozlis“ pasakoja apie keistoje ir nepažįstamoje šalyje gyvenančią, dar keistesnių padarų – asiliadramblių (pusiau asilų, pusiau dramblių) šeimą, kuri pluša aršaus ūkininko vardu Simonas ūkyje. Vieną naktį šeimos tėtis, drąsusis Mozlis kartu su sūnumi Ru aptinka olą su senoviniais piešiniais, kurie primena stovinčius asiliadramblius. Šis netikėtas atradimas paskatina Mozlį ieškoti informacijos apie tai, kas nutiko jo protėviams.

Animacinė kino juosta „Drąsusis Mozlis“, Naujosios Zelandijos ir Kinijos bendras projektas, yra anomalija animacinių filmų pasaulyje. Čia nėra nei erzinančių dainų, nei nereikalingo plepalų ar įkyrių personažų. Tai tylus, nuoširdus ir dramatiškas filmas (žinoma, su komedijos elementais), kuris nagrinėja nesenstančios tolerancijos, šeimos ir tikrojo savęs atradimo temas.

Visai neseniai, filmo režisierius Kirby Atkins pasidalino vaizdo klipu, kuriame galima išvysti netrukus kinuose pasirodysiančio animacinio filmo užkulisius.

Nesenstanti filmo istorija, orientuota į tėvo ir sūnaus porą, atsiskleidžia, kai priespaudoje gyvenantys gyvūnai, norėdami nusimesti jiems užmestą jungą, ryžtasi pavojingai kelionei ieškant pasakiškojo protėvių miesto.

Kompiuterinėmis technologijomis sukurta pasaka yra labai asmeniška istorija, kuri režisieriaus K. Atkins kartu su tarptautine menininkų komanda buvo vystoma pastaruosius du dešimtmečius.

„Aš turėjau keletą istorijų, kurios man patiko, bet visą gyvenimą esu toks – darau gerai arba visai nedarau. „Drąsusis Mozlis“ buvo vienas iš tokių projektų. Aš pradėjau rašyti „Drąsusis Mozlis“ po to, kai 1997-ais metais gimė mano dukra. Tada aš pradėjau tobulinti siužetą ir dėlioti sceną po scenos ir taip visą filmą. Aš tiesiog tęsiau darbą, nes buvau taip įsitraukęs į tai, ką kuriu.“ – sako rašytojas ir režisierius Kirby Atkins, paklaustas apie Mozlio istorijos kilmę.

„Dirbdamas su animacijos studijomis, iš viso užtrukau trejus metus Naujojoje Zelandijoje ir dar penkerius Kinijoje. Komanda buvo tiesiog fantastiška, nes tai buvo filmas, kuriuo jie tikėjo ir norėjo, kad pasirodytų kinuose visame pasaulyje.“ – teigia režisierius.

„Galų gale tai yra itin svarbi istorija. Animacija buvo tik priemonė jai atskleisti.“ – mano K. Atkins.

Lietuviškai dubliuota nuotykių animacija visai šeimai „Drąsusis Mozlis“ kinuose nuo gruodžio 13 d.

Naujasis „Žvaigždžių karų“ anonsas pristato svarbiausią mūšį tarp Gėrio ir Blogio

20.11.2019, Kino naujienos
Šią savaitę „Žvaigždžių karų“ gerbėjai buvo apdovanoti paskutiniu devintojo Skaivokerio sagos filmo „Žvaigždžių karai. Skaivokerio iškilimas“ (orig. „Star Wars: The Rise of Skywalker“) anonsu.