Kino naujienos

Talentingoji Noomi Rapace pasiekė naują pažeidžiamumo lygį trileryje „Mano angelas“

Kaip įrodo 2015 m. detektyvinis filmas „Svetima žemė“ (orig. „Strangerland“) bei netrukus kinuose pasirodysiantis trileris „Mano angelas“ (orig. „Angel of Mine“), režisierė Kim Farrant turi ypatingą talentą sukurti jautrias ir rezonuojančias žmonijos istorijas, išlaikydamas įtampą iki pačios pabaigos.

Filme „Mano angelas“ pagrindinį vaidmenį atlieka BAFTA apdovanojimui nominuota aktorė Noomi Rapace („Mergina su drakono tatuiruote“, „Prometėjas“, „Septynios seserys“), kaip moteris vardu Lizė, kuri tiki, kad jos dukra iš tikrųjų gyva ir ją augina kita pora (akt. Yvonne Strahovski bei Richard Roxburgh). Nors Lizės dukrytė prieš kelerius metus tragiškai žuvo netikėtai kilusiame gaisre, tačiau tai nesustabdo sugniuždytos motinos toliau skverbtis į šios laimingos šeimos gyvenimą, kad galiausiai susigrąžintų tariamą jos vaiką.

Vis dėlto nėra aišku ar Lizė artėja prie kruopščiai slėptos paslapties išaiškinimo, ar visiško psichinio išsekimo. Kadangi Noomi Rapace personažas daugybę metų sirgo depresija ir siužetinė linija yra tokia, jog atrodo, kad ji visa tai tik įsivaizduoja.

Tačiau Lizės manymu, kita moteris (akt. Yvonne Strahovski) pagrobė jos dukrą ir augina tarsi savo vaiką. Nenuspėjamas trileris neatskleidžia šokiruojančios tiesios iki pačios filmo pabaigos.

Ir nors iš pradžių kino juosta „Mano angelas“ gali pasirodyti kaip eilinis įtempto siužeto trileris, naujasis režisierės K. Farrant darbas nepasirenka šiame žanre nuspėjamo kelio. Dalis filmo stiprybės slypi ir aktorės Noomi Rapace pasirodyme.

„Nepaprastai smagu dirbti su aktoriais, kurie sutinka būti tokie pažeidžiami, net įžengti į tamsiausius žmonijos jausmų kampelius.“ – teigia K. Farrant, kuri taip pat prisidėjo prie puikaus Nicole Kidman pasirodymo filme „Svetima žemė“. „Tai gana jaudinanti patirtis, bet tai taip pat yra procesas. Mano darbas yra sukurti saugią erdvę aktoriams, kad jie jaustųsi taip, lyg galėtų pilnai atsiskleisti.“

„Vaidindama merginą su drakono tatuiruote jaučiausi pažeidžiama, bet tik dabar supratau, kad vaikai atveria kelią į aukštesnį lygį.“ – mano aktorė. N. Rapace. „Tas jausmas susigrąžinti dukrą – atsiradusi viltis tapti vėl laimingai – itin sudėtingas Lizės personažo „jausmų“ bagažas.“

Be talentingosios Noomi Rapace, pagal 2008 m. prancūzų filmą „L’Empreinte de L’Ange“ paremtame trileryje „Mano angelas“ pagrindinius vaidmenis taip pat atlieka puikiai atpažįstami veidai – Auksiniam gaubliui nominuota Yvonne Strahovski („Tarnaitės pasakojimas“) ir aktorius Luke Evans („Drakula. Pradžia“, trilogija „Hobitas“).

Nenuspėjamas trileris „Mano angelas“ kinuose nuo rugpjūčio 30 d.