Kino naujienos

Dave Bautista ir Kumail Nanjiani atneša juoką ir keletą ašarų veiksmo komedijoje „Stjuberis“

Internetu užsakomų pavežėjimo paslaugų idėja yra absurdiška, jei apie tai pagalvosite. Visa karta užaugusi su išmaniaisiais telefonas nekreipia dėmesio į tėvų įspėjimus, kad negalima sėsti į nepažįstamojo automobilį – priešingai, daro tai reguliariai arba iš to net uždirba.

Kino studijos „20th Century Fox“ naujausia veiksmo komedija „Stjuberis“ (orig. „Stuber“) išnaudoja šią komišką situaciją ir primena galimą pavojų, kuris slypi užsisakant pavežėjimo paslaugą nepažįstamojo automobilyje, su tokia programėle kaip „Uber“. Tik šį kartą spaudoje girdėta grėsminga situacija yra visiškai apverčiama: vietoje keistuolio nepažįstamojo sėdinčio už vairo, nesuprantamas maniakas yra būtent keleivis.

Komikas Kumail Nanjiani vaidina Stju, kurio papildomas darbas vairuojant „Uber“ automobilį priklijuoja jam pravardę „Stjuberis“. Stju yra sunkiai galus suduriantis Los Andželo gyventojas, svajojantis vieną dieną įkurti sporto salę tik moterims.

Vieną nelaimingą popietę, jis priima užsakymą iš Viko (akt. Dave Bautista), šiurkštaus storžievio, kuris pasirodo esąs policijos detektyvas, siekiantis sugauti garsų nusikaltėlį Oka Tedjo (akt. Iko Uwais). Istorija greitai pasisuka netikėtu kampu kai Stju sužino, kad Vikas nėra nusiteikęs tingiai popietei ir lėtai kelionei po miestą, bet vykdo oficialią policijos misiją nustatyti dabartinę Tedjo buvimo vietą.

Taigi pagrindinis dėmesys filme atitenka šiai mažai tikėtinai partnerystei – tarp nieko neįtariančio šnekučio-vairuotojo ir rūstaus bei patyrusio detektyvo – sukeliančiai daugybę juokingų situacijų užpildančių visą filmą.

„Marvel“ kino visatos filmų „Galaktikos sergėtojai“ bei „Keršytojai“ populiarumo dėka, aktoriaus Dave Bautista karjera šiuo metu yra visų laikų aukštumoje, bet kino juosta „Stjuberis“ tik dar kartą įrodo, jog šiam aktoriui komedija yra įgimta.

Ir skirtingai nuo kitų bičiulių-policininkų filmų, D. Bautista ir K. Nanjiani pilnai išnaudoja savo nesuderinamą duetą. D. Bautista vaidina piktą policininką, o K. Nanjiani atneša šviesą ir juodą, kad subalansuotų keistąją porelę.

„Jis turi tokį labai subtilų humoro tipą.“ – paklaustas apie kolegą K. Nanjiani, sako D. Bautista.

„Jam nereikia labai stengtis, kur dauguma komikų, kai jie atlieka tokius vaidmenis, atrodo, kad jie stengiasi būti juokingi. O Kumail yra natūraliai labai juokingas žmogus.“ – priduria aktorius Dave Bautista.

Vis dėlto komedijoje „Stjuberis“ subtilų humoro jausmą parodo ir D. Bautista, nepaisant to, kad jo vaidmuo yra niūrus, o komikas K. Nanjiani dirba išsijuosęs už vairo bei meistriškai laiko juokelius vieną po kito.

Veiksmo komedija „Stjuberis“ kinuose nuo liepos 12 d.