Kino naujienos

„Disney“ aktoriai atskleidė, ką reiškia dirbti su režisieriumi Tim Burton

Tokie filmai, kaip „Košmaras prieš Kalėdas“ ar „Alisa stebuklų šalyje“, yra vieni sėkmingiausių visų laikų kino studijos „Disney“ filmų, todėl lengva pamanyti, jog darbas su pastarųjų filmų režisieriumi Tim Burton yra tikras malonumas kiekvienam aktoriui. Jau netrukus kinuose pasirodysiančio naujausio režisieriaus T. Burton kino juostos „Dambis“ (orig. „Dumbo“), pasakojančiame apie skraidantį drambliuką su milžiniškomis ausimis, filmavimo aikštelėje šis faktas buvo patvirtintas. Būtent čia įvykusioje spaudos konferencijoje, nuotykių filmo visai šeimai „Dambis“ aktoriai atskleidė, kodėl jaučia privilegiją dirbdami su išskirtinės vaizduotės Holivudo režisieriumi Tim Burton.

„Esu Timo darbo gerbėjas jau ilgiausią laiką.“ – atsakė aktorius Colin Farrell, kai buvo paklaustas, kas lėmė apsisprendimą imtis vaidmens filme „Dambis“.

„Idėja suvaidinti tokiame saldžiame ir fantastiniame, ir kitokiame pasaulyje, nors ir pagrįstame tam tikru atpažįstamu pasauliu, režisuojant Timui, buvo svajonė... Aš visada ieškojau kažko tokio.“ – pridėjo aktorius.

Paklaustas apie darbą su T. Burton, aktorius atsakė, jog tai atitiko visus lūkesčius.

„Su juo tiesiog nuostabu dirbti. Jis labai malonus ir įsitraukęs. Stebėti jį filmavimo aikštelėje, kaip jis viskuo pasirūpina, ir kaip kartais jo energija užveda. Tai tikras džiaugsmas, ir jis tiesiog tikrai malonus visiems.“ – sakė Colin Farrell.

Nuotykių filme „Dambis“ aktorius C. Farrell vaidina iš karo į cirką sugrįžusį veteraną Holto Farrier, vienišą tėvą nepasirengusį susidoroti su iššūkiais namuose ar darbe, t.y. cirke.

Šiam cirkui vadovauja Maksas Medici, kurio vaidmenį atlieka aktorius Danny DeVito, jau ankščiau vaidinęs režisieriaus Tim Burton filmuose.

„Man patinka Timas ir aš padaryčiau viską, kad atsidurčiau jo filme.“ – teigė D. DeVito, savo personažą apibūdinantis kaip „vaikiną, patiriantį milžinišką spaudimą“, kad cirkas išliktų atidarytas.

Darbas su režisieriumi Tim Burton aktoriui D. DeVito nėra naujas dalykas, tačiau savo patirtį apibūdina sentimentaliai.

„Pagalvojęs apie tai, kiek jis man rūpi, tampu emocingas. Jis visada energingas, tikras meistras, visada galvoja apie kuriamą projektą, tapydamas jį savo protu. Aš jaučiuosi kaip dalis kažkokios spalvų paletės, tarsi dailininko pasaulyje. Tiesiog būtina pamatyti kaip Timas dirba.“ – sakė D. DeVito.

Aktorius Joseph Gatt, kuris filme vaidina Neilsą Skellig (akt. Michael Keaton personažo Vandemere apsauginį), jaučiasi panašiai.

„Aš nemanau, jog kada nors dirbau su režisieriumi, kuris taip stipriai viskuo rūpinasi. Jis labai rūpinasi, kad aktoriai jaustųsi patogiai, darydami tai ko jų prašoma, ir jaustųsi saugūs. Apskritai, jis surinko nuostabų aktorių kolektyvą. Mes visi tiesiog žaidėme. Atrodė, kad filmavimo aikštelėje nėra jokio spaudimo.“ – sakė J. Gatt.

Vis dėlto, visa patirtis „Dambis“ filmavimo aikštelėje labiausiai nustebimo aktorių C. Farrell.

„Per dvidešimt metų dirbant kine, tai vienas iš didžiausių malonumų, kurį jaučiau kiekvieną dieną sugrįžtamas į filmavimo aikštelę. Labai retai darbas būna toks žavingas, kad gali pajusti žmogaus vaizduotę, išreikštą fizine prasme, tai yra nepaprastas jausmas.“ – teigė C. Farrell.

Režisieriaus Tim Burton nuotykių filmas visai šeimai „Dambis“ kinuose jau nuo kovo 29 d.