Kino naujienos

Kapitonę Marvel įkvėpė „Robokopas“, bet ne dėl akivaizdžių priežasčių

Prisiminus 1987 metais režisieriaus Paul Verhoeven susuktą fantastinę kovinę juostą „Robotas policininkas“, pagalvotume apie robotus, smurtą ir mokslinę fantastiką, tačiau tikrai ne apie skraidančią superheroję, kosmoso platybėse kovojančią su blogiukais. Vis dėlto, filmo „Kapitonė Marvel“ (orig. „Captain Marvel“) režisieriai Anna Boden ir Ryan Fleck teigia, jog šis mažai tikėtinas ryšys buvo neįtikėtinai svarbus.

Kai kino juostos „Kapitonė Marvel“ filmavimo aikštelėje režisieriai buvo paklausti kokie filmai padarė didžiausią įtaką naujausiam jų kino projektui, sąrašas buvo eklektiškas: „Terminatorius 2“, „Prancūzų ryšininkas“ bei „Pokalbis“. Tačiau pirmasis iš paminėtų filmų buvo „Robotas policininkas“.

„Robokopas yra vienas iš mūsų didžiųjų įkvėpimo šaltinių.“ – teigia režisierė A. Boden, tačiau patikslina, kad „Kapitonė Marvel“ nėra tamsus ar smurtinis filmas, kaip būdinga 80-ųjų metų kinui – tai kažkas kita.

„Kas mums buvo įdomu apie Robokopą, tai idėja apie personažą, kuris atranda save ir sužino savo praeitį. Ir nors tai yra tamsus filmas, tai taip pat labai emocinga istorija.“ – sako režisierė.

„Jei prisimenate sceną, kur jis vaikšto savo namuose ir prisimena tuos momentus, kurie buvo iš jo ankstesnio gyvenimo, prisimindamas kas jis buvo... aš manau, tai galinga.“ – tęsia A. Boden.

„Tai buvo vienas iš pirmųjų dalykų, apie kuriuos kalbėjome su „Marvel“, kurdami kapitonės personažą. Savęs atradimas, savo žmogiškumo suradimas.. ir sužinojimas kas buvai ankščiau. Tai yra didžiulė šio filmo dalis.“ – mano režisierė.

Filmas „Kapitonė Marvel“ prasideda kai Carol Danvers personažas jau yra kapitonė Marvel. Ji turi supergalias ir mano, jog priklauso Kree rasei. Tada filmo metu ne tik yra atskleidžiama, kaip ji gavo šias galias, bet ir primenama, koks buvo jos ankstesnis gyvenimas, kai ji buvo tiesiog paprasta moteris vardu Carol, lygiai taip pat kaip Robokopas kažkada buvo eilinis Aleksas Murphy.

Ir panašiai, kaip žmogiškosios Alekso Murphy savybės tampa Robokopo dalimi, taip pat nutinka ir su Carol bei kapitone Marvel.

„Istorijoje, kurią mes pasakojame, ji yra oro pajėgų pilotė, kai moterims nebūdavo leista skristi į kovą.“ – sako A. Boden.

„Nuolatinė kova... yra tik dalis to, kas ji yra. Taigi, net ir tada, kai ji yra superherojė, galinti visus išsprogdinti iš galaktikos, ji vis dar turi tą branduolį – tą centrą, dėl kurio nuolat kovoja.“ – teigia režisierė.

„Kapitonė Marvel“ kinuose nuo kovo 8 d.