Kino naujenos

Po neįtikėtinos sėkmės juostoje „Tarp žvaigždžių“, M. McConaughey ir A. Hathaway vėl susitinka trileryje „Apgaulinga ramybė“

Turbūt daugelį filmų kūrėjų įkvepia realus įvykis arba žmogus. Dėl to juosta tampa tik dar labiau intriguojanti, nes už jos slypi įvairiausios istorijos. Jau šį penktadienį, vasario 1 dieną, didžiuosiuose Lietuvos ekranuose pasirodys trileris „Apgaulinga ramybė“, kuriame ir vėl drauge vaidina juostoje „Tarp žvaigždžių“ daugybės komplimentų sulaukę Anne Hathaway bei Matthew McConaughey. Pats filmas jau garsėja kaip prieš žiūrovo akis atskleidžiantis paslaptingą paveikslą žmonių, iš kurių nė vienas nėra toks, koks atrodo iš pirmo žvilgsnio. O kur dar už vieno personažo besislepianti intriguojanti tikra istorija...

„Oskarų“ nominantas Stevenas Knightas ne tik režisavo filmą, bet ir rašė scenarijų. Portalui „Cinema Blend“ jis atskleidė, kaip gimė M. McConaughey personažas. Pasirodo, jį įkvėpė tikras asmuo, kuris šokiravo S. Knightą savo elgesiu.

„Prieš kelerius metus per atostogas vykau žvejoti ir pasitaikė nepažįstamas laivo kapitonas. Mums, turistams jis buvo nepaprastai malonus ir paslaugus, kol jam žvejybos metu įkando tunas. Jo charakteris akimirksniu pasikeitė, žmonės, kurie šiaip jau buvo jo klientai, tapo nebeįdomūs, jį tiesiog apsėdo mintis apie tą žuvį. Ir mane tas vaizdas sukrėtė: žmogus atsiduria rojaus kampelyje, oras nuostabus ir štai, jį iš vėžių išmuša paprastas žuvies įdrėskimas. Sėdėjau, žiūrėjau į jį ir mano galvoje gimė Beikeris Dilas – personažas, kurį vėliau sutiko suvaidinti Matthew“, – interviu pasakojo režisierius ir scenarijaus autorius.

Tie, kurie žiūrės filmą, dar daugiau šio režisieriaus atostogų detalių išvys ir vos prasidėjus juostai.

Trileryje „Apgaulinga ramybė“ pasakojama, kaip ramios Beikerio Dilo dienos bėga pasakiško grožio tropikų saloje. Žvejybinės jachtos savininkas Beikeris rengia pramogines išvykas negausioms turistų grupėms ir pavieniams keliautojams, nutolstantiems nuo populiariausių turistinių maršrutų.

Pavojus jo ramybei iškyla, kuomet vyrą susiranda jo buvusi žmona Karen (ją vaidina Anne Hathaway). Užsiverkusi ir įsibaiminusi, moteris prisipažįsta nebežinanti, į ką kreiptis ir paprašo buvusio sutuoktinio pagalbos. Problema – į smurtą linkęs jos naujasis vyras (jį vaidina Jason‘as Clarke‘as), kurio pykčio priepuoliai jau gresia ne tik jos pačios, bet ir jų su Beikeriu sūnaus sveikatai, o galbūt ir gyvybei. Virpanti iš baimės, moteris pasiūlo, kad Beikeris išsivežtų jos vyrą į pramoginę žūklę ir jūroje jo atsikratytų.

Visomis išgalėmis besistengęs pamiršti ankstesnį savo gyvenimą, Beikeris vis tik negali nekreipti dėmesio į kažkada mylėtos moters pagalbos prašymą. Kažkada sau prisiekęs, kad nusikalstamas gyvenimas amžiams liko praeityje, vyras suvokia, kad šį pažadą neišvengiamai sulaužys.

Istorijai tęsiantis, atskleidžiamos vis naujos detalės apie Beikerio, Karen, jos naujojo vyro ir kitų veikėjų gyvenimus. Prieš žiūrovo akis skleidžiasi paslaptingas paveikslas žmonių, iš kurių nė vienas nėra toks, koks atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Kas jie tokie ir ko jie siekia? Visa tai pamatysime įtempto veiksmo trileryje „Apgaulinga ramybė“, kuris į Lietuvos kino teatrus atkeliauja jau šį penktadienį, vasario 1  dieną.