Kino naujenos

Merė Popins grįžta idealiu laiku „Oskarams“

Kino studijos „Disney“ fantastinis miuziklas visai šeimai „Merė Popins grįžta“ (orig. „Mary Poppins Returns“) sulaukė pirmosios viešos peržiūros, kurioje dalyvavo JAV kino aktorių gildijos (SAG) nariai. Pagrindinį žavingosios auklės vaidmenį tobulai atlikusi britų aktorė Emily Blunt suvaidino su tokiu pasitikėjimu ir žavesiu, galinčiu jai pelnyti geriausios aktorės „Oskaro“ nominaciją.

Merės Popins vaidmuo jau buvo apdovanotas „Oskaru“, kai 1965 m. originaliame miuzikle šį personažą praktiškai tobulai visais atžvilgiais įkūnijo aktorė Julie Andrews.

Vis dėlto naujasis režisieriaus Rob Marshall filmas pretenduoja būti nominuotas aukščiausiam kino apdovanojimui net keliose skirtingose kategorijose, tarp jų geriausio montažo, geriausios muzikos, geriausios dainos, geriausio produkcijos dizaino, geriausio kostiumų dizaino, geriausių specialiųjų efektų bei geriausio garso montažo.

„Šioje planetoje nėra nieko kito, kas galėtų suvaidinti šį vaidmenį.“ – teigia režisierius R. Marshall, po filmo peržiūros pasitiktas aplodismentais klausimų-atsakymų sesijoje, kurioje pasirodė kartu su pagrindine filmo žvaigžde E. Blunt.

„Aš norėjau pagerbti tą gražųjį pirmąjį filmą, bet taip pat sukurti kažką visiškai originalų, ir aš niekada nekūriau originalaus miuziklo, todėl tai buvo puiki patirtis.“ – teigia režisierius.

Filme, kuriame idealiai perteikiama depresijos era Londone, sutinkama rašytojos P.L. Travers originaliose knygose, Merė Popins grįžta į Vyšnių gatvę, kad padėtų Benksų šeimai iš naujo atrasti džiaugsmą ir stebuklus. Maiklas (akt. Ben Whishaw) ir Džeinė (akt. Emily Mortimer) jau suaugo, o našlys Maiklas gyvena su trimis vaikais (akt. Pixie Davies, Nathanael Saleh ir Joel Dawson).

Aktorei E. Blunt legendinės istorijos tęsinyje svarbiausia buvo atrasti savo Popins viziją.

„Ji yra skaniausias personažas, kurį kada nors vaidinau. Ir ji tokia ekscentriška knygose, neįtikėtinai grubi ir, žinoma, juokinga. Ir mano, kad yra nuostabi, kas ji yra. Jos grožis slypi plano turėjime, kurį ji turi ir visada turėjo... ir ji moka atjausti, nors to ir neparodo.“ – apie savo vaidmenį sako aktorė E. Blunt.

Naujasis filmas yra atliekamas pagal originalios istorijos šabloną, kuriame demonstruojami muzikiniai numeriai ir išmintingos baladės, kurias parašė prodiuseriai Marc Shaiman ir Scott Wittman. Filmas taip pat turi rankomis sukurtą animacinę sceną, kurioje pasirodo pingvinai.

Režisieriui R. Marshall didžiausia varomoji jėga buvo paversti miuziklą „Merė Popins grįžta“ aktualiu šiandien.

„Vienas iš dalykų, kuris man buvo labai svarbus, ir aš manau, kad svarbus visai komandai, kad tai būtų filmas, kurio mums reikėtų dabar.“ – teigia režisierius.

„Mes visi dėl to sutarėme. Štai kodėl Meryl Streep nedelsdama pasakė „taip“, Colin Firth pasakė „taip“. Šie žmonės norėjo tapti viltį pasaulyje sukeliančio pasakojimo dalimi.“ – sako R. Marshall.

Spalvinga ir juokinga istorija visai šeimai „Merė Popins grįžta“ kinuose jau nuo gruodžio 28 d.