Įvairaus amžiaus žiūrovams
TAVO VAIKAS premjera: Drąsusis Mozlis (dubliuotas)
TAVO VAIKAS premiere: Mosley (dubbed) (2019)
Žanras: Animacija, nuotykių, šeimos
Sukurta: Naujoji Zelandija, Kinija
Platintojas: Theatrical Film Distribution, UAB
Kino teatruose nuo: 08.12.2019
Trukmė: 1h 37 min
Cenzas: Įvairaus amžiaus žiūrovams

Fantastiškas pasakojimas apie drąsą, šeimos vienybę ir laisvės troškimą – lietuviškai dubliuotas animacinis filmas „Drąsusis Mozlis“ – į Lietuvos kino teatrus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: gruodžio 8 d. (sekmadienį) pirmieji pamatykite žygdarbiams įkvepiančią dramblūnų istoriją!

Dramblūnai, asiliadrambliai, torifantai – net kelis pavadinimus turi iš Kanados kilusio animatoriaus Kirby Atkinso sukurti padarai, apie kuriuos jis pasakoja prie kino ekranų prikaustančioje animacinėje juostoje „Drąsusis Mozlis“. Filmas vadinamas viena geriausių visai šeimai skirtų kino istorijų, nes jos kūrėjas naudojosi bendravimo su savo dukra patirtimi.

„Istorija apie dramblūnus mano galvoje sukosi nuo tada, kai pasaulį išvydo dukra Leah, – pristatydamas „Drąsųjį Mozlį“ pasakojo Kirby Atkinsas, pripažindamas, kad filmą kūrė ir tobulino net 20 metų. – Leah buvo mano įkvėpimo šaltinis, ji gyveno savo fantazijų pasaulyje, kurį tiesiog reikėjo pakreipti reikiama linkme. Kartą ją atsivedžiau į kino studiją, padaviau mikrofoną ir ji pradėjo vaidinti – taip, kaip namuose. Tuomet ir nusprendžiau, kad filmą kursiu kartu su dukra“.

Kirby kartu su Leah įkūnijo abu pagrindinius „Drąsiojo Mozlio“ personažus – tėtį Mozlį ir sūnų Ru (nedubliuotoje filmo versijoje jiedu ir įgarsino abu herojus), todėl, pasak kino kritikų, filme jaučiama ypatinga šeimyniška atmosfera – tokia artima kiekvienam tėčiui, mamai, dukrai ar sūnui. Pats Kirby sako, kad šiame filme svarbiausia yra istorija, o animacija – tik priemonė jai atskleisti. „Filmą apie Mozlį privalu žiūrėti su visa šeima, nes jis dar labiau sustiprina ryšius tarp tėvų ir vaikų“, – sako aktorė Lucy Lawless.

„Drąsiojo Mozlio“ kino magija perkelia mus į tolimą, keistą ir nepažįstamą šalį, kurioje žmonėms ūkiuose tarnauja ne arkliai ar buliai, o dramblūnai – stiprūs, romūs, paklusnūs padarai tvirtomis dramblių kojomis, nulėpusiomis asilo ausimis ir trumpais tarsi jauno elnio ragais. Vienas iš jų – Mozlis – nesiskųsdamas tempia jam uždėtą jungą taip, kaip tą darė jo tėvai, seneliai ir pro-pro-proseneliai. Darbas tikrai nelengvas, o ir jo šeimininkas nepasižymi gera širdimi. Tad Mozlio gyvenimą praskaidrina tik sūnus Ru, kuris dar mažas ir nežino, kokie sunkumai jo laukia ateityje.

Lakiodamas po ūkio apylinkes vieną dieną Ru aptinka seną paslaptingą urvą, ant kurio sienų – keisti piešiniai. Juose lyg ir pavaizduoti tokie patys dramblūnai kaip ir jis pats, bet viena detalė skiriasi. Labai svarbi detalė: ant uolų išpiešti asiliadrambliai stovi ant užpakalinių kojų, o į dangų tiesia ne drambliškas kanopas, o rankas! Susijaudinęs Ru viską papasakoja tėčiui, ir Mozlis prisimena seną legendą, kuri byloja, kad kažkada seniai seniai dramblūnai išties vaikščiojo stačiomis!

„Galbūt legendoje yra tiesos?“ – ši mintis neduoda ramybės Mozliui, todėl jis apsisprendžia pabėgti nuo žiauraus šeimininko ir leistis į tolimą, nuotykių kupiną kelionę ieškoti paslaptingo miesto, kuriame, pasak legendos, tebegyvena senieji dvikojai asiliadrambliai.

Šeimyniškai šilta, tiek mažus, tiek didelius prie ekranų prikaustanti magiškų nuotykių istorija „Drąsusis Mozlis“ Lietuvoje startuoja su TAVO VAIKO premjera: gruodžio 8 d. (sekmadienį) pasinaudokite proga pirmieji pamatyti šį animacinį šedevrą su visa šeima – juosta bus rodoma visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Filmas bus rodomas dubliuotas lietuviškai, be subtitrų.

Režisierius: Kirby Atkins