N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Opera'18: Karmen
Opera'18: Carmen (2019)
Žanras: Opera
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 02.02.2019
Trukmė: 3h 21 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda

Karmen (Carmen) – Žoržas Bizė (Georges Bizet)

XIX-ojo amžiaus pirmoji pusė, Sevilija. Jauna, nežemiško grožio, ugningo temperamento ir deginančios aistros kupina čigonė Karmen, nepripažįstanti jokių apribojimų, užburia jauno armijos kapralo dono Chosė širdį. Naivus jaunuolis beprotiškai įsimyli gražiąją čigonaitę. Užvaldytas nenugalimos aistros, donas Chosė atstumia savo buvusią mylimąją, ima maištauti prieš kariuomenės vadus ir galų gale prisijungia prie plėšikų gaujos. Kuomet čigonaitės jausmai vaikinui išblėsta ir ji susiranda naują aistros objektą – matadorą Eskamiliją – įniršio, pavydo ir bejėgiškumo apakintas donas Chosė nužudo Karmen.

Pradžią šiam literatūros istorijoje vienam populiariausių ir erotiškiausių kūrinių davė rusų rašytojas Aleksandras Puškinas. Perskaitęs jo 1824 m. poemą „Čigonai“, prancūzų rašytojas Prosperas Merimė parašė novelę „Karmen“, pirmą kartą išspausdintą 1845 m. Praėjus 30-čiai metų (1875-aisiais) Žoržas Bizė sukūrė to paties pavadinimo operą. Nuo tada „Karmen“ yra viena dažniausiai pasaulyje statomų ir populiariausių operų. Ji taip pat patenka į visos Amerikos populiariausių operų penketuką bei dažniausiai Šiaurės Amerikoje atliekamų operų 20-tuką.

Kas keletą metų į Metropoliteno sceną vis sugrįžtanti opera „Forum Cinemas“ ekranuose jau buvo rodyta prieš ketverius ir devynerius metus. Šįkart pagrindiniame vaidmenyje išvysime prancūzę Clémentine Margaine, laikomą vienu pagrindinių savo kartos (g. 1984 m.) mecosopranų pasaulyje. Clémentine Margaine Karmen vaidmenyje Metropoliteno scenoje su didžiuliu pasisekimu debiutavo pernai.

Dirigentas: Louis Langrée; Atlikėjai: Clémentine Margaine, Roberto Alagna, Aleksandra Kurzak, Aleksandras Vinogradovas.

Trukmė: 3 valandos 21 minutė (1 pertrauka)