N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda
Bjornas Borgas prieš Makenrojų
Borg vs. McEnroe (2017)
Žanras: Drama
Sukurta: Švedija
Platintojas: Estinfilm
Režisierius: Janus Metz
Kino teatruose nuo: 2018-01-12
Trukmė: 1h 47 min
Cenzas: N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda

Filmas „Bjornas Borgas prieš Makenrojų“ yra apie dvi žymiausias teniso pasaulio žvaigždes Bjorną Borgą ir jo didžiausią priešą, jaunąjį talentą Džoną Makenrojų. Tai istorija apie judviejų legendinę kovą 1980-ųjų Vimbldono turnyre, du vyrus, tapusius legendomis ir kainą, kurią jiems teko sumokėti.

1980-ųjų vasara buvo viena lietingiausių per keletą dešimtmečių. Pasaulis laukė, kol pamatys pirmąją pasaulio raketę Bjorną Borgą laimint penktąjį Vimbldono titulą. Bet tik keletas žmonių žino, kas vyko už uždarų sienų: būdamas vos 24-erių Borgas stovėjo ant slenksčio – persidirbęs, išsekęs ir kamuojamas nerimo. Tuo tarpu jo priešininkas Džonas Makenrojus sulaukęs 20-ies svajoja pakeisti savo buvusį autoritetą ant Vimbldono pakylos.

„Bjornas Borgas prieš Makenrojų“ – tai istorija apie sėkmės kainą. Du geriausi pasaulyje teniso žaidėjai, būdami dvidešimties, yra įkalinti savo pačių karjeros. Du atletai, komercinės teniso industrijos nuolat sumenkinami iki vienas kito priešingybės: karikatūrinis „Ledinis Borgas“ ir „Super vaikpalaikis“. Du priešininkai, kurie Vimbldono metu 1980-aisiais priverstinai suprato, kad jų išgyvenimus geriausiai suprasti sugeba tik didžiausias priešas.

Borgą filme vaidina apdovanojimų pelnęs švedų aktorius Sverrir Gudnason, o jo priešininką teniso kortuose įkūnija Shia LaBeouf. Legendinio Borgo trenerio Lennarto Bergelino vaidmuo patikėtas pripažintam švedų aktoriui Stellan Skarsgård, kuris į švedų kiną pagrindiniam vaidmeniui grįžta po ilgesnės pertraukos.

Režisierius: Janus Metz

Vaidina: Shia LaBeouf („Volstrytas: pinigai nesnaudžia”, „Amerikos mylimoji”, „Nimfomanė”), Sverrir Gudnason („Džentelmenai ir gangsteriai”, „Rimti žaidimai”), Stellan Skarsgård („Toras”, „Keršytojai”, „Mergina su drakono tatuiruote”), Tuva Novotny („Valgyk, melskis, mylėk”, „Karas”)