N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Pragaras rojuje
The Impossible (2012)
Žanras: Drama, trileris
Sukurta: Ispanija
Platintojas: Acme Film, UAB
Kino teatruose nuo: 19.10.2012
Trukmė: 1h 47 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda2012 m. Toronto ir San Sebastjano kino festivaliuose pristatytas, tikrais įvykiais pagrįstas epinis, sentimentalus ir sukrečiantis katastrofų trileris apie neįtikėtiną vienos europiečių šeimos išsigelbėjimą po 2004 metais Tailando kurortą nusiaubusio cunamio. Ši daugiau nei 230 tūkst. gyvybių pareikalavusią katastrofą vaizduojanti kino juosta žiūrovus užlies tikroviška šoko, begalinės meilės, dvasios triumfo ir sentimentalių emocijų banga. Tragedijos padarinius suniokotame Tailande tiksliau perteikti padėjo scenarijaus autorių konsultavę cunamio košmarą ištvėrę liudininkai, o ambicingasis ispanų režisierius Juanas Antonio Bayona (prieš penkerius metus debiutavęs mistiniu trileriu "Prieglauda") realistiškai atkūrė viską savo kelyje griaunantį ir laimingų žmonių svajones žlugdantį cunamį.

Henris (aktorius Ewanas McGregoras) su žmona gydytoja Marija (aktorė Naomi Watts) bei trejais sūnumis atostogų atvyksta į Tailando Kao Lako kurortą ir pasijunta lyg patekę į rojų Žemėje: auksaspalviai smėlio paplūdimiai, skaidriai permatomas Indijos vandenyno vanduo, menkiausio debesėlio neįsileidžiantis mėlynas dangus, naktimis ryškiai tviskančios žvaiždės ir prabangūs, visus įgeidžius pildantys viešbučiai. Tačiau nuostabios ramybės idilę akimirksniu sugriauna atsiritusios milžiniškos Žemės drebėjimo Indonezijoje sukeltos vandenyno bangos, akimirksniu sužalojusios ir be žinios pradanginusios daugybę žmonių.

Nevaldomai šėlstanti stichija išskiria ir Henrio bei Marijos šeimą. Sunkiai sužeista Marija pirmiausiai atranda vyriausiąjį sūnų Luką. Bandydama ką nors sužinoti apie kitus savo šeimos narius, ji neatsisako padėti dar labiau nukentėjusiems turistams ir kurorto gyventojams. Tuo tarpu per stebuklą išsigelbėjęs Henris desperatiškai ieško mylimos žmonos bei vaikų, nekreipdamas dėmesio į paniką provokuojantį chaosą bei įspėjimus apie prognozuojamą antrąją cunamio ataką.

Režisierius: Juanas Antonio Bayona (“Prieglauda”).

Scenarijus: Sergio G. Sánchez (“Prieglauda”).

Muzika: Fernando Velazquez

Vaidina: Ewanas McGregoras, Naomi Watts, Tomas Hollandas, Geraldine Chaplin ir kt.