N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda
Koralaina ir slaptas pasaulis
Coraline (2009)
Žanras: Animacija
Sukurta: JAV
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 08.05.2009
Trukmė: 1h 45 min
Cenzas: N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda

Animacinė 3D pasaka ne tik vaikams.

arba

Koralainos pamoka: norėk atsargiai, nes norai gali išsipildyti.

Timo Burtono scenarijų "Košmaras prieš Kalėdas" animacine siaubo pasaka pavertęs režisierius Henry Selickas toliau įrodinėja, kad jis  išradingas dailininkas ir talentingas trimatės animacijos specialistas. Keistą ir magišką gotikinio stiliaus reginį jis paskyrė įvairaus amžiaus drąsiems vaikams, kurie nebijo šiurpaus siužeto intrigų apie ne pačią geriausią Visatoje 11-metę Koraliną. Jai trūksta nuolat užsiėmusių tėvų dėmesio ir seniai pabodo leisti laiką su ekscentriškais kaimynais - rusų cirko akrobatu, senstančiomis britų aktorėmis ir keistu pašėlusiu katinu.

Atidariusi slaptas duris mergaitė patenka į rašytojo Neilo Gaimano išgalvotą pavojingų fantazijų pasaulį, kuriame sutinka kitą Mamą ir kitą Tėtį su juodomis sagomis vietoj akių. Didžiausias košmaras prasideda tuomet, kai mažoji herojė išsiaiškina siaubingai didelę viešnagės alternatyvioje realybėje kainą. Šią siurrealią istoriją pasakojantis romanas jau išverstas į 30 skirtingų kalbų ir parduotas 1 mln. egzempliorių tiražu.

Pasiruošimo filmui darbai truko net dvejus metus, o suplanuotas scenas Henry Selickui pavyko įgyvendinti per 84 savaites. Vieną sudėtingiausių epizodų  61 šokinėjančio peliuko cirką  teko piešti net 66 dienas. Nepriklausomoje studijoje sukurtas, visą "disnėjišką" produkciją originalumu pralenkęs ir 3D animacijos galimybes efektyviai panaudojęs kūrinys iš karto pelnė žymiausių JAV kritikų simpatijas ir puikias recenzijas. Žiūrovai taip pat neliko abejingi netradiciniam filmui ir išpirko bilietų už 53 mln. JAV dolerių.

Rež. Henry‘is Selickas („Košmaras prieš Kalėdas“, „Džeimsas ir milžiniškas persikas“, „Beždžioniukas“).

Įgarsino: Dakota Fanning („Paslaptingas bičių gyvenimas“, „Degantis žmogus“, „Pasaulių karas“, „Slėpynės“, „Devyni gyvenimai“, „Katinas su skrybėle“, „Mergina iš Alabamos“, „Aš esu Semas“, „Dukters pagrobimas“, TV serialas „Draugai“), Teri Hatcher („Rytojus niekada nemiršta“, „Šnipų vaikučiai“, „Lemties palytėjimas“, „Karštis“, „Negyva mergina“, „Tango ir Kešas“, TV serialas „Nusivylusios namų šeimininkės“, „Makgaiveris“), Jennifer Saunders („Šrekas 2“, „Žavios ir labai pavojingos“, „Fani ir Elvis“, „Suvalgyk turtuolį!“, „Spice World“, TV serialai „Draugai“, „Laimingos šeimos“), Dawn French („Haris Poteris ir Azkabano kalinys“, „Narnijos kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta“, „Galbūt, mažyte“, „Meilė ir kitos nelaimės“, „Pinokio nuotykiai“, „Suvalgyk turtuolį“, TV serialai „Laimingos šeimos“, „Laukiniai Vakarai“), Keithas Davidas („Ponas ir ponia Smitai“, „Transporteris 2“, „Rydiko kronikos“, „Rekviem svajonei“, „Valstybės galva“, „Mano mamos meilužis“, „Novokainas“, „Superherojus!“, „Orgazmas Ohajuje“, TV serialas „Ligoninės priimamasis“, CSI kriminalistai“), Robertas Bailey‘is, Jr. („Misija: Marsas“, „Laumžirgis“, „Burbuliukas“, TV serialai „Ligoninės priimamasis“, „Volkeris, Teksaso reindžeris“, „Angelų miestas“), Ianas McShane‘as („Auksinis kompasas“, „Šrekas Trečiasis“, „Karštos sėdynės“, „Devyni gyvenimai“, „Penktasis muškietininkas“, TV serialai „Majamio policija“, „Dalasas“).