N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda
Haris Poteris ir Mirties relikvijos: 1 dalis
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010)
Žanras: Fantastinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Acme Film, UAB
Kino teatruose nuo: 23.10.2016
Trukmė: 2h 26 min
Cenzas: N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda

Hario Poterio filmų maratonas 2016

Dėmesio: Filmas bus rodomas tik 2D formatu, anglų kalba be lietuviškų subtitrų.

Populiariausia filmų serija kino istorijoje pasiekė kulminaciją. Kino ekranuose – pasauliniu fenomenu tapusios britų rašytojos J.K.Rowling knygų serijos paskutiniojo filmo pirmoji dalis.

„Harį Poterį ir Mirties relikvijas“ pati J.K.Rowling vadina įdomiausia Hario Poterio serijos knyga, todėl filmo kūrėjai nusprendė šią istoriją papasakoti dviem filmais, norėdami kuo išsamiau perteikti jos siužetą.

Antroji filmo „Haris Poteris ir Mirties relikvijos“ dalis į kino teatrus atkeliaus tik kitų metų vasarą.

„Hario Poterio“ serijos buvo kuriamos 10 metų. Haris Poteris tapo neatsiejama jaunųjų aktorių – Danielio Radcliffe‘o, Ruperto Grinto ir Emmos Watson gyvenimo dalis. Tačiau lapkričio 19 dieną legenda baigiasi – Haris Poteris ir Hogvartso burtininkai atsisveikina. Daugiau filmų apie Harį Poterį nebebus kuriama.

„Paskutinę filmavimo dieną mes visi trys – aš, Rupertas ir Emma – nuoširdžiai apsiverkėme“, – prisipažino filmo žvaigždė Danielis Radcliffe‘as.

„Jaučiuosi taip, tarsi kas būtų miręs“, – sakė Emma, kuri ir pamanyti negalėjo, kad ištisą dešimtmetį bus priklausoma nuo Hario Poterio. „Tokia žiūrovų meilė ir pripažinimas yra neįtikėtina. Man tai labai daug reiškia. Aš labai didžiuojuosi“.

Pabėgę iš Hogvartso burtų ir kerėjimo mokyklos, Haris, Ronis ir Hermiona iškeliauja ieškoti horokrusų, saugančių Tamsos valdovo Voldemorto sielos daleles ir jo nemirtingumą. Likę vieni, be mokytojų ir profesoriaus Dumbldoro paramos, trys draugai gali pasikliauti tik savimi. Tačiau kiekviename posūkyje jų tyko tamsiosios jėgos.

Tuo tarpu burtininkų pasaulis tapo pavojinga vieta visiems Tamsos valdovo priešams. Karas prasidėjo – Voldemorto Mirties valgytojai užėmė Magijos ministeriją ir net Hogvartso burtininkų mokyklą. Jie susidoroja su visais, kas stoja jiems skersai kelio. Tačiau jų svarbiausias tikslas – sučiupti mirtiną Voldemorto priešą Harį Poterį.

Vienintelė Hario viltis – surasti horokrusus, kol jo nesurado Voldemortas. Ieškodamas jų pėdsakų, Haris sužino seniai pamirštą legendą apie Mirties šmėklas. Jei Mirties šmėklos iš tiesų egzistuoja – Voldemortas įgaus tokių stiprių galių, kad taps nenugalimas.

Bet Hario ateitis buvo nuspręsta tą lemtingą dieną, kai jis tapo „vaiku, kurio nesugebėjo įveikti juodoji magija“. Tuomet tėvų meilė išgelbėjo berniuką nuo piktojo burtininko. Dabar, jau vyras, Haris Poteris žingsnis po žingsnio artėja prie tikslo, kurio siekė nuo pat pirmosios dienos įžengęs į Hogvartsą – žūtbūtinės dvikovos su Voldemortu.

Režisierius: Davidas Yatesas („Haris Poteris ir Netikras princas“, „Haris Poteris ir Fenikso brolija“)

Vaidina: Danielis Radcliffe‘as, Rupertas Grintas, Emma Watson, Ralphas Fiennesas („Anglas ligonis“, „Schindlerio sąrašas“) ir kiti